Suomalaiset ovat ruikuttavaa roskaväkeä

Nyt se on myös tutkittu juttu.
http://www.pohjolansanomat.fi/kotimaa/tutkimus-suomalaiset-ovat-lahes-maailman-huonoimpia-asettumaan-toisen-ihmisen-asemaan/
Suomalaiset ovat epäempaattisin kansa. Suomalainen keksii ongelman jonka avulla voi ruikuttaa, ja nostaa itsensä keskipisteeseen muka suureksi sankariksi.

Ikäänkuin suomalaiset jotka öyhöttää maahanmuutosta välittäisi raiskauksista tai siitä että mamut vie resurssit vanhusten hoidosta. Samat tyypit istuu lähiräkälässä dokaamassa kaikki perheen varat, ja vetää muijaa turpaan viimeistään viikonloppuna(tosin sekin jää usein yritykseksi, kun roskaväki ei osaa tapella). Nämä ei ikinä käy katsomassa selvin päin vanhuksia vaikka ne olis vanhainkodissa, vain kännissä niillä on pokkaa pyytää rahaa.

Suurta holhousta on mukamas kaikki, eli se että saada tarpeeksi viinaa, alko kun on siinä ruokakaupan vieressä.

2

212

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • läpip2skalle

      vittuako ruikutat mentaalitapaus

    • Tutkija61

      Ootko jurissa vai muuten pönttö?
      Tekstiä tulee kuin tietäisit mistä puhut, roskaa höpiset ja nariset kuin pikkulapsi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      91
      4453
    2. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      232
      1739
    3. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      76
      1440
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1140
    5. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      330
      1072
    6. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      105
      1060
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      49
      1029
    8. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      141
      982
    9. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      85
      944
    10. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      99
      933
    Aihe