Kretujen märkä uni maailmanlopusta heidän elinaikanaan on peruttu. Menee ainakin pari miljardia vuotta ennen kuin aurinkomme kylmenee siinä määrin että täytyy alkaa etsimään uutta kotia ihmiskunnalle. Säännöllisesti aurinkoa vaihtamalla maailmanloppu voi siirtyä vielä kymmenien jollei satojen miljardien vuosien päähän. Toisaalta pitkät aikajaksot lienevät kretuille tuttuja, odottavathan he ikuista elämää.
Maailmanloppu peruttu
PitkäVentta
6<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ensin se taitaa kuumentua punaiseksi jättiläiseksi. Kylmeneminen ei ole ongelma pitkään aikaan. Toisaalta nisäkäslajien keskimääräinen elinikä ennen sukupuuttoa tai lajiutumista on nelisen miljoonaa vuotta, joten miljardeista lienee turha puhua.
Ihmisen kohdalla lajiutuminen on tietenkin vielä paljon lähempänä. Voi olla, että jo muutaman sadan vuoden kuluttua lajimme on muuttunut lähes tunnistamattomaksi. Sen muutoksen saa aikaan ensimmäinen älykäs suunnittelija; ihminen itse.
Mistä tiedät mikä on oikea tietolähde? TIETOA PIMITETÄÄN.
https://www.google.fi/#q=suppressed knowledge
Oleellista ei ole tietää milloin tulee maailman loppu, vaan se, että Jumala on luonut maailman ja kaikki, mitä siinä on. Hän on myös määrännyt mitä maailmassa tulee tapahtumaan tulevaisuudessa ja siitä voi paljon lukea, ken haluaa, Raamatusta esim. Ilmestyskirjasta ja Danielin kirjasta.
"Alussa loi Jumala taivaan ja maan" (1.Moos.1:1)
Aloittaja. Miksi HALUAT nolata ittes?
Miksi sinä, Jyrki Soini, haluat nolata itsesi ja uskontosi pahimmalla mahdollisella tavalla? Oletko sinä Jyrki Soini aivan seinähullu?
Kaipaat tietoa. Osta lehti :D:D:D
https://www.youtube.com/watch?v=LGcqGURAqNE