Hyväveli "verkosto" toimii.

Kepulainen nimittää kepulaisen "suomen pankkiin" eli politiikkojen pankkiin, eli nyt kun on ylevero niin voitaisiin myös tehdä poliitikonloisien vero eli joka näitä 200 elättiä haluaa elättää otetaan ne niiltä veroina, eli kuulun "nukkuviin" eli en tulisi maksamaan tätä veroa.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tosin se on, jaa, tyhmiä, poissa. Ja valitettavasti niitä tyhmiä istuu 200 plus näiden avustajat, mihin "kansanedustaja" tarvitsee avustajaa?

Äänestä
  • Siihen et tuntee itsensä tärkeäksi. Miulla on avustaja eli mie oon tärkee.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jaatyhjääpoissa kirjoitti:

Kepulainen nimittää kepulaisen "suomen pankkiin" eli politiikkojen pankkiin, eli nyt kun on ylevero niin voitaisiin myös tehdä poliitikonloisien vero eli joka näitä 200 elättiä haluaa elättää otetaan ne niiltä veroina, eli kuulun "nukkuviin" eli en tulisi maksamaan tätä veroa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu