Alkaa taas ilmat viilenemään, olisiko kivoja käännytys matkoja, täydellä
ylläpidolla etelään.
lähetystyöhön lämpimään
5
162
Vastaukset 5
- sekinvaaraolemassa
Olet sitten tosi reppana, jos sinulla ei ole muuta mahdollisuutta matkustella lämpimään. Ja seura saattaa tehdä kaltaisekseen.
- toiset_kärsii_toiset_ei
Kirkko on opettanut, mitä enemmän kärsit sitä kirkkaampi kruunu.
- lycca.til
Voisit valita jnk. Afrikanlantamajan 40C. kosteassa kuumuudessa.
Noin ensikosketukseksi maahan. Lähetystyöntekijäksi sinusta tuskin VIELÄ on.. - jonna-SPR
Afrikan länsirannikolla oikein ihania lomakohteita
- rahaa_paljon_hyvä_palkka
http://yle.fi/uutiset/3-8423941
Ylen selvittämistä tuloista korkeimmalle kipusi Suomen Punaisen Ristin SPR:n pääsihteeri Kristiina Kumpula. Hänen ansiotulonsa olivat viime vuonna runsaat 107 000 euroa. Pääomatuloja Kumpulalla ei ollut lainkaan. Tänä vuonna SPR on puurtanut varsinkin turvapaikanhakijoiden auttamiseksi.
Myös Pelastakaa lapset palkitsi pääsihteerinsä viime vuonna reilulla palkalla. Hanna Markkula-Kivisillan yhteenlasketut tulot olivat vajaat 93 000 euroa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 901338
- 45697
- 20639
- 53598
Sinisilmäiselle tutulle miehelle
Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit45577- 46569
- 76556
Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön
Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o132538- 41512
Ylen typerät rinnastukset.
Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan177496