Irakit Mosuliin

Miksi ne eivät mene taistelemaan sinne ja vapauttamaan Mosulista. Kyllä ovat miehen irvikuvia,raukkamaiset pelkurit,täällä mässäilevät ilmaiseksi. Hävetkää!
1368
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Meillä on niin hyvä pakolaispalvelu, omat miehet menevät raukkojen puolesta sotimaan heidän sotansa.

1Äänestä

Niin, irakilaiset,menkää Mosuliin taistelemaan maanne puolesta

Äänestä
  • Kumpiako tarkoitat shiioja vaiko sunneja, tai kenties jesidejä??? Ketä näistä Irakilaisista haluaisit mosuliin taistelemaan???

    Äänestä

  • Kuule,se on.ihan sama,kunhan lähtevät täältä pois tappelemaan omaan maahansa. Mitä vi###ua ne täällä tekevät,ai joo,loisivat.

    Äänestä

  • Idiootti.hei.ne.loisii kirjoitti:

    Kuule,se on.ihan sama,kunhan lähtevät täältä pois tappelemaan omaan maahansa. Mitä vi###ua ne täällä tekevät,ai joo,loisivat.

    Minkähän takia minulla on tunne että sinäkin loisit, ja vittu minun verorahoillani!!!

    Äänestä

Eikun höyheniä jakamaan tavatessa. Siellähän tuntuvat taistelevan isisiä vastaan melkein kaikki irakilaiset liittoumat. Ja ne suomalaiset sotilaatkin taustalla. Liekö siellä ne kristityt naisetkin taistelemassa?

Äänestä
  • Loisivat täällä ja antavat muiden taistella, kyllä on häpeällistä äijäporukkaa, lihovat vokeissa ja kyttäävät lapsia, hyi hitto mitä syöpäläisiä.

    Äänestä

Hyvä idea,höyheniä matu irakeille.

Äänestä
  • Älkää helkkarissa, siitä vois tulla vaikka mitä seurauksia, jos ei turpiin, niin vaikka syyte kansanryhmän kiihottamisesta. Annetaan sellaisia mielikuvitushöyheniä ja hymyillään iloisesti. Luulisi, että niitä itseäänkin vähän nolottaa, tai sitten ei.
    Voisihan sitä kysyä migristä, onko ollut ruuhkaa Irakin koneeseen noiden uutisten jälkeen.

    Äänestä

  • Irakin armeija menee häätämään Isiksen pois Mosulista. Lisäksi USA täsmä pommittaa Isisläisiä.

    Äänestä

Pakoloiset haluavat istua sossutädin sylkyssä pillittämässä.

Äänestä

Ne on täällä pakenemassa Isistä, jolla on vain Mosul hallussa.

Äänestä

Olen tässä pohtinut sellaista asiaa, että Mosul on viimeinen ISIKsen hallussa oleva alue Irakissa. Josko siellä hirveää vaaraa ollut tähänkään asti, mutta kuinka perustellaan niiden yli 20 tuhannen irakilaisen turvapaikka Suomessa kun Mosul on vallattu takaisin ?
Hakeeko Shiia muslimit turvapaikkaa sanomalla että sunnit on niin vittumaisia, ja sunnit sanomalla että shiiat kiusaa heitä ? Naiset kertoo että naiset ovat alistetussa asemassa ja miehet ettei homoja hyväksytä Irakissa ?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Pelkuri.irakit kirjoitti:

Miksi ne eivät mene taistelemaan sinne ja vapauttamaan Mosulista. Kyllä ovat miehen irvikuvia,raukkamaiset pelkurit,täällä mässäilevät ilmaiseksi. Hävetkää!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu