En tajua miten on edes ikinä pysynyt pystyssä niin kauan! Yritin tilata tavaraa ja vastasivat tylysti viidenteen viestiini ei pystytä toimittamaan perutaan tilaus. Älkää erehtykö! Pitäis jonku poliisin kyl syynätä firma!
Paskin kauppa Villenkello / vauhtiville
Voieiikinä
14282
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Minulla on villen kellosta kahdesta kaupasta hyviä kokemuksia.
Jos sanotaan että ei pysty toimittamaan, sehän on reilua, ikävämpää jos tilaa eikä tule pariin viikkoon ja sitten luvataan ja luvataan ja sitten 2 kk kuluttua perutaan.
Itsekin kauppiaana voin sanoa että jos haluaa myydä laatutavara halvalla, ei aina kannat yhtä toimittaa. Minä myyyn paljon, laatua ja halvalla, en ole lähelläkään kello alaa, vaan auton vakio varaosia, vakio-osia menee aina ja varasto kiertää.
Mikä on yrityksesi nimi? Tarvis ransittiin alustan osaa..
Tee rikosilmoitus Villenkellosta tai ekana kuluttaja-asiamiehelle ilmoitusta. Sellain minäkin tein.
Samaa mieltä!!!!!!!!
No juu ei tuolta kannata tilailla. Toimitusaika venyi 7 viikkoa, asiakaspalvelu ei vastannut, tuote oli viallinen/puuttui osia kun vihdoin saapui.
Viallista tavaraa.
Kannattaa muistaa että olette täydessä vastuussa kirjoituksistanne. Kannattaa siis miettiä mitä kirjoittaa ja minne.
Onko E-Ville kauppias Ville Majanen sama kaveri kuka pitää Villenkelloa/Vauhtivilleä?
Ei oo sama henkilö kyseessä vaikka voisi helposti luulla =:D
Kyseessä eri heppu. Asia tarkistettu.
Eihän sitä voi ihminen aina tajutakkaan...
Älkää viittikö täällä haukkua rehellistä yrittäjää.
Vuhtiville on hyvä kauppa!
Villenkello on perseestä