Onko totta?

Onko totta että maahanmuuttajat ovat taas joukkoraiskanneet Raumalla? Vai onko MV lehden satua?
1469
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Hysss hysss! Suvakit suuttuu ja pukeutuvat pelleiksi, nuo hörhöt.

Äänestä

On totta, myös Iltalehti uutisoi tapauksesta ---> http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016101922484949_uu.shtml

Uhri oli ilmeisesti 13-vuotias suomalainen tyttö.

MV-lehti julkaisi tänään törkeästä raiskauksesta epäiltyjen vangittujen tekijöiden nimet ja syntymäajat:

Al-Jubburi Dhiaa Issa Jasim, synt. 01.03.1972
Dhina-Aissa Aissa, synt. 10.06.2000
Bahard Yasser Jawad Tuna, synt. 20.09.1983

Äänestä

Henki pois nimetyiltä. Tapetaan ne.

Äänestä

tää vaikuttaa Suomessa olevan jo täysin arkipäiväistä, eikä yksikään päättäjistä kommentoi mitään !! Ei edes tämä Päivi Räsänen, joka myös ammatiltaan lääkäri, kyllä nyt sentään Lääkärin koulutuksen omaavan pitäisi tietää tietää minkälaiset fyysiset/psyykkiset traumat raiskaus jättää kenelle vaan, vieläpä nuorelle lapselle, siinä vammautuu koko elämä, eikö tosiaan millään ole enää mitään väliä, näin ei voi jatkua. Kyllä keinoja varmasti olis, mutta kun kukaan päättäjistä ei välitä.

Äänestä
  • ja sipilän mulkkua ei kiinnosta vittuakaan, peli käyntiin

    Äänestä

  • P.Aholaista kiinnostaa vaan raha. matupisneksellä saatu kepun tyhjä kassaloota täyteen käteistä. sipilä maksoi kepun velat, nyt saanu velat miljoona kertaisesti takasin. P.Aholaisen kutsu vieraat tuhoaa tyttöjen tulevaisuuden ja koko elämän.

    Äänestä

  • kulkueensiviikolla kirjoitti:

    ja sipilän mulkkua ei kiinnosta vittuakaan, peli käyntiin

    Lestoille nämä rikokset ovat arkipäivää. YLE:n pedofiilien vastainen agenda on eilispäivää. Tilalle on tullut pedofiileja suvaitseva varjokulttuuri.

    Äänestä

Rangaistukseksi kastraatio ja ilmoitus matuille ymmärrettävällä tavalla.

Äänestä

Mahtaisiko päättäjien päätä kääntää edes se että joku perheestä
raiskattaisiin?Tuskin,keksittäisiin vain joku tekosyy tapahtuneelle.
No,Sipilä hoiti Kempeleen raiskauksen rahalla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


snif kirjoitti:

Onko totta että maahanmuuttajat ovat taas joukkoraiskanneet Raumalla? Vai onko MV lehden satua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu