Eikö juopottelu

riitä syyksi johtajan erottamiseen?
43310
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 43

Vanhimmat

Kyllä, tietysti juotu vielä kunnan "piikkiin". Tuholaistorjuntayksikkö pitäis tilata, ennenkuin nuo syöpäläiset valtaa koko kunnantalon.

Äänestä
  • Syöpäläiset = persut

    Äänestä

  • Onko Seppokin persu?

    Äänestä

  • Juoppo saa palkinnoksi kultaisen erorahan 100.000euroa jonka maksaa kuntalaiset.

    Äänestä

Kansan mies elää ja tekee niiku muutkin tekee, mitä te muitten juopottelusta meteliä pidätte, itte ootta samanlaisia juopporenttuja, helevitin kaksnaamaaset tolloot.

1Äänestä

Eikös se Talavitien Matti oo näistä herrojen ryyppäämisistä ja "viinakaapiista" pitäny ennen kovaa möykkää? Onko se pantu hiliaaseksi?

Äänestä
  • "pantu ??"

    Äänestä

  • Z.x.c kirjoitti:

    "pantu ??"

    outo sana vai?

    Äänestä

Ilmajoen Kunnanjohtajalla on nyt elämässä vaikeuksia. Pitäisikö ihmisen olla jotenkin muuta kuin on. Kyllä noita kaksinaamaisia tyyppiä löytyy muutenkin. Nyt punnitaan ne todelliset ystävät. Mies on avoimesti tunnustanut tekonsa. Ei voi muuta vaatia. En ala sen kummemmin neuvomaan. Sanon vaan, että jätä viina kokonaan pois!

1Äänestä
  • Ei riitä juopottelu eikä ex vaimon hakkaaminenkaan.
    Pelkuri edustajat hallitukses ei uskalla.

    Äänestä

Kunnanjohtajalla näyttää olevan paljon vaikeuksia ja paineita elämässään. Kunnanjohtajan tulisi hoitaa kuntalaisten asioita mahdollisimman hyvin ja kaikkien kuntalaisten edun mukaisesti.
Miten se on mahdollista Pirttikosken tässä elämän tilanteessa? Onko hän työkykyinen vai olisiko tauon paikka?

Äänestä
  • Nimenomaan kaikkien kuntalaisten parhaaksi. Ei niitä vastaan.

    Äänestä

Kunnanjohtajalla paineita kun tekee itse kiusaa päättäjiä kohtaan.
Katso SEPPO peiliin.

Äänestä
  • Ketä päättäjiä

    Äänestä

Toivottavasti ohjaavat miehen hoitoon esimerkiksi Lapuan Minnesotaan. Nyt ei tilanne parene lyötyä lyömällä. On tuettava mies jaloilleen, kyllähän ne julkisellakin puolella hoitoonohjaussäännöt pelaavat.

Äänestä
  • Kuinka hyypiö voi hoitaa muiden asioita,
    jos ei pysty hoitamaan edes omia asioitaan.

    Äänestä

Auto pitäis ottaa valtiolle.

Äänestä

Saakeli täshän kärähtää pian ittekkin, ku poliisit alkaa kiertelemään sepin takia useimmin

Äänestä

Joo, syyttömätkin joutuu kärsimähän

Äänestä
  • Eipä uskalla enää lapsia päästää pihalle, kun pomo voi kaahata kännissä päälle.
    Autokortti kuivumaan pitkästi.
    Hoitoon ohjaus ja uudelleen koulutukseen.
    Voisi tulla hyvä puistokemisti.

    Äänestä

  • Alkoholisti on aina sairas

    Äänestä

Kunnan virkam.na :ten toilailujen rajuus viittaa sukurutsiin. Uusia geeniä tarvittais, vaikka oravilta?.

Äänestä
  • Pankaa ny siälä Ilimajoella homman jatkamisen eheroksi Minnesotahoitoon ilimoottautuminen!

    Äänestä

  • Pomolla on tauti
    ei siitä kukaan nauti,
    Pomo kännää lujaa
    lapset pelkäävät kujaa
    Pomo ajaa hurjaa
    kaikki pelkäävät kurjaa.
    Työsuhteen purku
    Autossa on auki urku.

    Äänestä

Ymmärtää pitääs?

Äänestä

Kun ainakaan miesten pesäpalloon ei ole pitäjässä oikein osuttu vuosien 1961 ja 1962 jälkeen eikä sitä ennenkään, ilmajokiset ovat näköjään ruvenneet toisessa lajissa lyömään lyötyä olan takaa.

Mies on töpännyt raskaasti ja törmää asianmukaisiin sanktioihin. Tietenkin julkisessa asemassa työskentelevää henkilöä saa kritisoida, varmaan pitääkin, mutta olisiko jonkinlainen tyylitaju ja kohtuus sittenkin paikallaan?

Äänestä
  • Taisi kuitenkin olla Seppo itse joka mustamaalaamisen aloitti mm, kunnan esityslistoilla.
    Olisiko silloin pitänyt tuomita vihapuheena ja asiattomana?

    Äänestä

  • Itke persu Pelle itke😥

    Äänestä

Missä muussa työpaikassa toimitaan näin ilman että työsuhteen jatkumisen edellytyksenä on sitoutuminen/suostuminen hoitoon? Alkoholistihan mies selvästi on.
Entä miten voi olla että esim.kirjallisilla varoituksilla ei ole määrää?

Äänestä
  • Etelä-Pohjanmaan käräjäoikeus on määrännyt Ilmajoen kunnanjohtajalle Seppo Pirttikoskelle vuoden mittaisen lähestymiskiellon.

    Pirttikoski kävi lokakuun 19. päivä häiriköimässä ex-vaimonsa pihamaalla. Samana yönä hän puhalsi poliisin alkometriin törkeän rattijuopumuksen ylittävät lukemat.

    Ex-vaimo kertoo lähestymiskieltohakemuksessaan, että Pirttikoski on käynyt häiritsemässä häntä aiemmin eri tavoin. Esimerkiksi helmikuussa 2016 ex-vaimo kertoo hakemuksessaan Pirttikosken tulleen ovelle ja avanneen oven väkisin, että turvaketju irtosi. Samalla hän repi oven.

    –Hiukan aiemmin samana iltana asuntoni pihalla hän otti minua olkavarsista kiinni, sylki ja haukkui. Sain siitä mustelmia.

    Puhelimella tapahtuva viestittely on jatkunut lokakuun 19. päivän jälkeenkin.

    Äänestä

Ei riitä pahoinpitelykäön erottamaan.

Äänestä
  • Kunnatalolla
    pelätään pahinta.

    Äänestä

Voisko joku hakia käräjä-oikeudesta tuomiolauselman ja pistää tänne

Äänestä

Naru miehelle joululahjaksi sitten helpottaa kaikkia

Äänestä
  • No suahan ny kauhiasti tämä ahdistaa. ..Ihan pelottaa sunkin väkivaltaisuus ? Hae apua itelles, niin helpottaa..

    Äänestä

Olihan jeltsinkin johtajana. Juoppohullu. Olkaa ilmajokiset ylpeitä johtajasta. Teillä on juuri sellainen johtaja jonka olette ansainneet.

Äänestä

Miten voi olla niin häpeämätön ettei itse irtisanoudu tehtävästään?
Ensimmäisellä kerralla ajeli humalassa ja lapsi kyydissä ja siitä tuli lievä rattijuopumus kun vasta paluumatkalla joutui ratsiaan, jos olisi menomatkalla puhallutettu niin mikä olisikaan ollut tilanne? Vastuuntunto täytyy herralta puuttua tyystin kun vielä oman lapsensa vaarantaa ajeluillaan kaikki muut tiellä liikkujat.
Nyt on törkeä rattijuopumus ja kaikki muu hyvä päälle ja eipä tunnu tahtia haittaavan.
Kuinka voi edustaa kuntaa?

Äänestä

Ei sitä kukaan ota todesta, vaimonsa sylkijä.
Mies joka pitelee pahoin lastensa äitiä ei voi johtaa kuntaa.

Äänestä

Eikö tää oo jo vähä väsynyttä?

Äänestä

Musta ilmajoen kannalta olis viisaampaa miettiä miten metrivitoset kunnanelätit ja pässit saatais erotettua kunnanhallituksesta ja kaikista missä voivat jarruttaa kunnan kehitystä.

Äänestä
  • Sot niin oikis !

    Äänestä

  • Tai soot niin okias !!

    Äänestä

  • Justiinsa näin. Nuo peruukkitelineet vois pysyä ihan omissa oloissaan niin Ilmajokikin olisi ihan siedettävä paikka

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tuulimyllylä kirjoitti:

riitä syyksi johtajan erottamiseen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu