Tampereen sairaalassa työpaikkakiusaamista

TAYSin ei Tampereen Yliopistosairaalan hallinnollinen johto kirjoitti Aamulehdessä 21.10., että sairaalan alati muuttuva ja kiireinen työympäristö voi altistaa työpaikkakiusaamiselle. Kuinka potilaat uskaltavat enää mennä sellaiseen sairaalaan?
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Johto nyt kirjoittelee mitä sattuu. Eikö tuolla nyt ollut/ole se raivohullu esimies joka veti/vetää alaisiaan turpaan ja vissiin vähän sivullisiakin? Saanut tuomionkin vai lähestymiskiellon?

Siinä nähdään taas nämä sotepuolen esimiehet. Alemmat esimiehet ovat täysin epäpätevää porukkaa ja ylemmät suojaavat alempiaan, kun ovat valinneet kusipäistä ja mitään osaamatonta porukkaa. Piiri pieni pyörii...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


topakkatäti kirjoitti:

TAYSin ei Tampereen Yliopistosairaalan hallinnollinen johto kirjoitti Aamulehdessä 21.10., että sairaalan alati muuttuva ja kiireinen työympäristö voi altistaa työpaikkakiusaamiselle. Kuinka potilaat uskaltavat enää mennä sellaiseen sairaalaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu