Kun eivät diggaa häntä.
No helvetti. Mikä pakko suomalaisten on tykätä jostain yliampuvasta draamakuningattaresta joka ei kosketa millään muulla tavalla kuin hirveillä kohelluksillaan
Saara Aalto haukkuu suomalaisia
16
427
Vastaukset
- eivaanpuhuttele
Aalto on pelkkä kupla. Ei pelkkä kisaan osallistuminen ole vielä mikään saavutus. Vaikka voittaisi niin huomenna voi olla täysin unohdettu.
Jos olisi tämänkin ajan tehnyt töitä oikeasti niin olisi saattanut saavuttaakkin jotain.
Tyypillinen eeppinen unelmoija joka odottaa jotain suurta ihmettä jota tuskin hänelle taphtuu koskaan No ehkä hän ei tarkoita kaikkia suomalaisia! VALOJA!
Hän vain moittii niitä suomalaisia, jotka haukkuu häntä turhaan kateudessaan.
Kateus suomalaisille tuttua.- OnnellinenSaaranPuolesta
Niin juuri! Kateudesta suomalaiset jyrää vaikka olisi miten lahjakas ja siksipä juuri pitääkin tunnistaa lahjakas lahjattomasta. Kateushan on varmin merkki joka erottaa jyvät akanoista! Eihän lahjattomia kukaan edes viitsi kadehtia.
- envainpidä
Kuka kadehtii häntä ??
Onko se kadehtimista jos ei yksikertaisesti pidä hänestä. En pidä monesta muustakaan julkisuudessa peileilevasta henkilöstä. Harva vain on niin julkisuudenkipeä kuin tämä Aalto.
Parhaat artistit ovat aina nöyriä oikealla tavalla. Aalto ei ole ja se on hänellä suurin miinus ja este menestykseen.
- HypeVainuomessa
katoin eka kerran tän hypetyksen vaan jatkuessa x factoria, ja olin vähän hämmästynyt: jäljellä oli ilmeisesti viimeiset neljä kisaajaa... Ja tästäkö nyt siis vouhkataan? Sehän oli kokonaan melkosta kuraa ja lähempänä euroviisukitsiä kun laulukilpailua. Jos tossa pärjää, niin mitä sitten...? Saisko kuulla, että ketä tuolta on ylipäänsä koskaan noussut "tähdeksi"....?
- mieentiijä
Onko kenestäkään tuon kisan voittajasta tullut kestotähteä?
- eteenpäinmennä
Ainakin näkyvyyttä saa sieltä mitä täällä ei saa. Kaikkia ei kukaan voi miellyttää. Joten siitä on turha sanoa mikään.Musiikki maailma kovaa peliä tänä päivänä. Ei sinne niin vaan nousta. Yrittää askel kerrallaan eteenpäin omalla urallaan.
- eituumenestyy
Jos voittaa niin päätyy pelkäski Factorin pelleksi. Kunnes katoaa ja kukaan ei muista
- NoinSeMenee
Todella asiantuntevia lausuntoja! Jos joku osaa laulaa ja esiintyä, eikä vain känitä ja ynise niin kuin suurin osa naislaulajista nykyään tekee, niin siitä aletaan valittaa. Katselkaa vain ja nauttikaa tv:n laatukanavilta muiden suomalaisten krapulassa itkemistä vainelämääjutuista. Suomi alkaa olla täynnä samanlaisia "laulajia", joiden suosio ei perustu laulutaitoon, vaan esityksen tyylin odotettavuuteen. Saatte uskoa, että rap ei yllä esim oopperaan vielä lähivuosina, joten joudutte kestämään oikeaa lauluakin. Saara Aalto tulee menestymään, koska hän osaa laulaa ja dramatisoida, johon jotkut sukunimettömät levy-yhtiöien pellet eivät pysty. Aika vähään suomalaisyleisö tyytyy!
- Anonyymi
Eipä tullut menestymään. On kusahtanut joksikin hörhöterapeutiksi.
- miki-66
Jellyjortikka. Saaran ja Merin huulilla!
- jfjfhjfhhjfdg
Jellyjortikat sitten tulevat sitten Kiinasta ja muovin pehmentimet myrkyllisiä ja vaikuttavat hedelmällisyyteen ja aiheuttavat syöpää joten ostoksille.
- kauneushyvyysviisaus
mitä kiusaajat http://areena.yle.fi/1-3859568
- onfanejajafaneja
Onhan hänellä tykkääjiä kun Senastintorilla oli 10000fania. Vain elämää artistien laulut eivät ole määkimistä. Esim. Suvi Teräsniskalla on todella kaunis- ja voimakas ääni. Kyllä hän voittaisi äänellään ja kauniilla ulkomuodollaan mennen tullen brittien x-factori kisat.
- tuskinfanejamontaa
Uteliaita :D Parikin tuttuani oli uteliaisuudesta vaikka inhoovat koko eukkoo
Ja sitten tietysti Setan porukka
Ja luku on pahasti yläkanttiin. - KannustetaanSaaraa
Jep.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit866023KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3215155Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja202658Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei512605Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852831842Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1031669Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro171521- 1101511
seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1191412Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1331393