Kun eivät diggaa häntä.
No helvetti. Mikä pakko suomalaisten on tykätä jostain yliampuvasta draamakuningattaresta joka ei kosketa millään muulla tavalla kuin hirveillä kohelluksillaan
Saara Aalto haukkuu suomalaisia
15
226
Vastaukset
- eivaanpuhuttele
Aalto on pelkkä kupla. Ei pelkkä kisaan osallistuminen ole vielä mikään saavutus. Vaikka voittaisi niin huomenna voi olla täysin unohdettu.
Jos olisi tämänkin ajan tehnyt töitä oikeasti niin olisi saattanut saavuttaakkin jotain.
Tyypillinen eeppinen unelmoija joka odottaa jotain suurta ihmettä jota tuskin hänelle taphtuu koskaan No ehkä hän ei tarkoita kaikkia suomalaisia! VALOJA!
Hän vain moittii niitä suomalaisia, jotka haukkuu häntä turhaan kateudessaan.
Kateus suomalaisille tuttua.- OnnellinenSaaranPuolesta
Niin juuri! Kateudesta suomalaiset jyrää vaikka olisi miten lahjakas ja siksipä juuri pitääkin tunnistaa lahjakas lahjattomasta. Kateushan on varmin merkki joka erottaa jyvät akanoista! Eihän lahjattomia kukaan edes viitsi kadehtia.
- envainpidä
Kuka kadehtii häntä ??
Onko se kadehtimista jos ei yksikertaisesti pidä hänestä. En pidä monesta muustakaan julkisuudessa peileilevasta henkilöstä. Harva vain on niin julkisuudenkipeä kuin tämä Aalto.
Parhaat artistit ovat aina nöyriä oikealla tavalla. Aalto ei ole ja se on hänellä suurin miinus ja este menestykseen.
- HypeVainuomessa
katoin eka kerran tän hypetyksen vaan jatkuessa x factoria, ja olin vähän hämmästynyt: jäljellä oli ilmeisesti viimeiset neljä kisaajaa... Ja tästäkö nyt siis vouhkataan? Sehän oli kokonaan melkosta kuraa ja lähempänä euroviisukitsiä kun laulukilpailua. Jos tossa pärjää, niin mitä sitten...? Saisko kuulla, että ketä tuolta on ylipäänsä koskaan noussut "tähdeksi"....?
- mieentiijä
Onko kenestäkään tuon kisan voittajasta tullut kestotähteä?
- eteenpäinmennä
Ainakin näkyvyyttä saa sieltä mitä täällä ei saa. Kaikkia ei kukaan voi miellyttää. Joten siitä on turha sanoa mikään.Musiikki maailma kovaa peliä tänä päivänä. Ei sinne niin vaan nousta. Yrittää askel kerrallaan eteenpäin omalla urallaan.
- eituumenestyy
Jos voittaa niin päätyy pelkäski Factorin pelleksi. Kunnes katoaa ja kukaan ei muista
- NoinSeMenee
Todella asiantuntevia lausuntoja! Jos joku osaa laulaa ja esiintyä, eikä vain känitä ja ynise niin kuin suurin osa naislaulajista nykyään tekee, niin siitä aletaan valittaa. Katselkaa vain ja nauttikaa tv:n laatukanavilta muiden suomalaisten krapulassa itkemistä vainelämääjutuista. Suomi alkaa olla täynnä samanlaisia "laulajia", joiden suosio ei perustu laulutaitoon, vaan esityksen tyylin odotettavuuteen. Saatte uskoa, että rap ei yllä esim oopperaan vielä lähivuosina, joten joudutte kestämään oikeaa lauluakin. Saara Aalto tulee menestymään, koska hän osaa laulaa ja dramatisoida, johon jotkut sukunimettömät levy-yhtiöien pellet eivät pysty. Aika vähään suomalaisyleisö tyytyy!
- miki-66
Jellyjortikka. Saaran ja Merin huulilla!
- jfjfhjfhhjfdg
Jellyjortikat sitten tulevat sitten Kiinasta ja muovin pehmentimet myrkyllisiä ja vaikuttavat hedelmällisyyteen ja aiheuttavat syöpää joten ostoksille.
- kauneushyvyysviisaus
mitä kiusaajat http://areena.yle.fi/1-3859568
- onfanejajafaneja
Onhan hänellä tykkääjiä kun Senastintorilla oli 10000fania. Vain elämää artistien laulut eivät ole määkimistä. Esim. Suvi Teräsniskalla on todella kaunis- ja voimakas ääni. Kyllä hän voittaisi äänellään ja kauniilla ulkomuodollaan mennen tullen brittien x-factori kisat.
- tuskinfanejamontaa
Uteliaita :D Parikin tuttuani oli uteliaisuudesta vaikka inhoovat koko eukkoo
Ja sitten tietysti Setan porukka
Ja luku on pahasti yläkanttiin. - KannustetaanSaaraa
Jep.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle1115157Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖493352Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle883132Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku382558- 811827
Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.411560450 000 ulosotossa
Suomessa on tällä hetkellä ennätysmäärä ihmisiä ulosotossa. Viime vuonna heitä oli yli puoli miljoonaa. Kuluvan vuoden1221515Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt311266Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1191169- 161129