Ensin poliitikot ryssivät taloutemme ja sitten laittavat aikaansaamansa laman pojalla yhteiset firmamme myyntiin, jolloin ne käytännöllisesti katsoen menevät lähes lahjana ostajille. Kuten nyt vaikka tämä Neste Oy:n myynti. Että tyhmää!
Voihan Kepuli!
VoihanKepuli
9<50
2Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Näin varmistuu, että verotaso pysyy korkeana.
Kansallisomaisuutemme myydään jotta Suomen valtio saadaan polvilleen. Samasta syystä porvarit kasvattavat myös valtionvelkaa jotta valtion on pakko alasajaa hyvinvointipalvelut ja yhtiöittää, yksityistää ja myydä kansallisomaisuus sekä luonnolliset monopolit veroparatiisisijoitusyhtiöille, joiden omistajina ovat samat oikeistoglobalistiriistäjät. Heikko valtio, vahva isäntävalta ja ylähuonepolitiikka eli eliitin rahavalta. Porvarit tekevät Suomesta taas luokkayhteiskuntaa jossa rahvaan rengit ja piiat tyydyttävät yläluokan tarpeita orjapalkalla isäntien lihottaessa omaisuuttaan. Yhteiskuntamme menevät takapakkia oikein kunnolla kun hyvinvointi-oikeusvaltiota, sopimusyhteiskuntaa ja demokratiaa alasajetaan kiihtyvästi omistavan rahayläluokan toimesta.
Mm. valtion Outokumpu myi yhdellä eurolla Talvivaaran Pekka Perällä. Lisäksi olemme maksaneet Pekka Perän jättipalkkaa avustamalla firmaa monella sadalla miljoonalla eurolla saamatta muuta kuin aina vaan lähettää hänelle rahaa. Mitä tämä touhu oikein on?
Mutta Kepu Olli Rehn lupasi lopettaa tämän rahantuohamisen Kainuussa! Äläpä usko; Kepu pettää aina.
Ollin tilalle tulee ministeriksi Paska-Paula ja taas menee Sipilän toimimattomiin paskalaitoksiin miljardeja ja herrat vaan nauravat. Vain Juha tietää ministerin nimen, mutta kansa tietää kuinka sidoksissa Juha on Paska-Paulaan.
Paskapoliitikot myyvät valtion eli meidän firmoja toisilleen, eli hyväveli/sisko touhu jyrää.
Matti Vanhanen (kesk.) Talvivaaraa vihkiessään myydä valtion omaisuutta sijoittaakseen Talvivaaran kaltaisiin yhtiöhin myynneistä saadut rahat!
Tämä sama Vanhanen on Kepun valitsemana presidenttiehdokas viime keväästä saakka. On tullut Kepulaisille paha virhe, kun valitsivat ehdokkaansa, vaikka presidenttivaalit ovat vain Yhdysvalloissa meneillään. Onkohan se mielenkiintoista väitellä yksin ainoana edokkaana ja kun ei ole edes vaaleja!!!!!!
On erittäin tyhmää valita presidenttiehdokas, vaikka ei ole vaaleista tietoakaan!