Joko Pielaveden kirkko on vaihtanut raamattunsa?

krislamiksi

Kirjoitti nimim: nyt.ymmärrän.mummoa
Kotimaa-lehti käsitteli 22.8.2013 kirjoituksessaan muslimeita. Kirjoituksessa käsiteltiin myös uuden opin islamin ja kristinuskon yhdistymistä. Siitä opista käytetään nimeä Krislam. Siitä on jo olemassa raamatunkäännös!
Siinä Isä ja Poika korvataan Allah ja Messias sanoilla. - Se on todellisuudessa islamille mahdotonta! - Poikaa islami ei missään tapauksessa hyväksy Messiaaksi! Islamilla on oma Messiaansa Mahdi! Islamilla näitä Mahdeja on kolme kappaletta!
Krislamin raamattu ei lähetä opetuslapsiaan kastamaan Isän, Pojan ja Pyhän Hengen nimeen. Sen sijaan Jeesus käskee puhdistamaan kaikki kansat vedellä Allahin, Messiaan (Mahdin) ja Pyhän Hengen nimessä!
Islami ei edes tunne sellaista kuin Pyhä Henki! Islami ei tunnusta kolmiyhteistä Jumalaa Isää, Poikaa ja Pyhää Henkeä!
Parannusta ei enää tarvitse tehdä, eikä ottaa Jeesusta elämään.!

Raamatun ja koraanin välillä on kova ristiriita! Miten ne voidaan lainkaan sovittaa samoihin kansiin?
Voi olla ettei kansien väliin tule mitään yhteistä, jos pysytään rehellisinä kummankin kirjan teksteille!
Raamattu on niin täydellinen. Sieltä ei virheitä löydy. Käännöksistä niitä löytyy, mutta useampaa käännöstä tutkimalla todellinen asia löytyy! Siinä on pisteet, pilkut, lainausmerkit kaikki paikallaan. Se kertoo luomisen, historian ja jopa tulevan historian. Se kertoo miten ihmiset pääsee synnistä vapauteen. Valtava kirja.
Koraani on syntynyt vasta 600 vuotta Jeesuksen syntymän jälkeen! Siinä ajassa ehti Tonavassakin jo muutama litra vettä virrata. 600 vuotta on todella pitkä aika. Emme me nyt voida paljon sanoa, mitä Suomessakin on 600 vuotta tapahtunut. - Varsinkaan pienistä yksityiskohdista. Mistä Mohammed tiesi esim. Jeesuk-sen kuolemasta jotain. Mistä hän tiesi, ettei Jeesus kuollutkaan ristillä, vaan tuli sieltä pois. Välissä oli niin pitkä aika. Mihin hän perustaa väitteensä. Ei hänellä ole ollut mitään kiistatonta todistetta! Kirjana koraani on aivan sekava. Kokonaisuudesta ei voi puhua lainkaan. Asioissa hypitään sinne tänne. Pääpaino keskittyy miesten seksuaalisten tarpeiden tyydyttämiseen ja vääräuskoisten tappamiseen.
Suurin erimielisyyden kohde on Jeesus! Raamatussa Jeesus on pelastaja, maailmankaikkeuden Herra kuningas!
Islamissa Jeesus on pelkkä profeetta! Jonka pääasiallisena tehtävä tulee olemaan, islamin joukkojen komentaminen, islamin Messiaan Mahdin alaisuudessa, Israelia vastaan! Islamissa Jeesus ei ole mitään!
Siinä on ollut Krislamin raamatun kirjoittajalle tekemistä! - Valheen avulla kaikki saadaan sopimaan!

1

284

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Valitse-oikein-

      ValvokaaJaRukoilkaa kirjoitti tuosta krislamista 1Moos. 11:6
      Ja Herra sanoi: "Katso, he ovat yksi kansa, ja heillä kaikilla on yksi kieli, ja tämä on heidän ensimmäinen yrityksensä. Ja nyt ei heille ole mahdotonta mikään, mitä aikovatkin tehdä.

      http://keskustelu.suomi24.fi/t/14619861/ja-nyt-ei-heille-ole-mahdotonta-mikaan

      Tuo oli ihmisten ensimmäinen yritys saada aikaan yhtenäiskulttuuri myös uskon asioissa.
      Uusi paavi ajaa juuri kolmen suuren uskonnon yhdistymistä Krislamiksi. 

      Mutta ainut ongelma on Jumalan Poika, Jeesus Kristus.

      "Ja Herra sanoi: "Katso, he ovat yksi kansa, ja heillä kaikilla on yksi kieli, ja tämä on heidän ensimmäinen yrityksensä. Ja nyt ei heille ole mahdotonta mikään, mitä aikovatkin tehdä."

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      119
      7041
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      404
      6753
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      69
      3413
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      130
      2976
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      109
      2564
    6. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      43
      2124
    7. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1864
    8. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      21
      1727
    9. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      182
      1397
    10. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      74
      1287
    Aihe