Hallitus ottanut velkaa entistä enemmän

Nykyinen hallitus on ottanut velkaa aiottua enemmän (enemmän kuin yksikään muu hallitus) ja samalla leikannut enemmän kuin yksikään muu hallitus. Tämä hallitus on myös perunut päätöksiään enemmän kuin yksikään muu hallitus. Tämä on ensimmäinen hallitus, jossa persut ovat mukana.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Persujen sotkujen siivoamiseen menee ainakin 100 vuotta. Hinta vähintäänkin satoja miljardeja. Järjetön tilanne.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sillämenolla kirjoitti:

Nykyinen hallitus on ottanut velkaa aiottua enemmän (enemmän kuin yksikään muu hallitus) ja samalla leikannut enemmän kuin yksikään muu hallitus. Tämä hallitus on myös perunut päätöksiään enemmän kuin yksikään muu hallitus. Tämä on ensimmäinen hallitus, jossa persut ovat mukana.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu