SÄHKÖLAITOS SÄÄSTÄÄ

Soitin sähkölaitokselle, kun kaikki lamput eivät ole syttyneet illalla, sanoivat syyksi säästöt!! Samassa kohdassa missä lamppu oli pimeänä ryöstettiin postin laatikko!!! Näin Ala Raholassa!! Se niistä säästöistä. Siinä meni kirjeet hukkaan!
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Soitit väärään paikkaan, sähkölaitos vain hoitaa katuvalaistusta, kaupunki tilaa sen.

Äänestä
  • Kyse on katuvalaistuksesta Raholassa!

    Äänestä

Sähkölaitos ei vastaa eikä päätä katuvaloista eikä ole vastannut enää pariinkymmeneen vuoteen. Olet pikkasen ajastasi jäljessä. Vera huoltaa ne tilausten mukaan ja laskuttaa kaupunkia. Soita Ikoskalle.

Äänestä
  • Kyllä kaupunki päättää asiasta eli siis missä valot sammutetaan!!!

    Äänestä

Kyllä kaupunki säästää lähiöissä. Aamuisin valoisaa tulee 8,30 mutta katuvalot sammutetaan tuntia aikaisemmin.

Äänestä
  • Jokin aika sitten Hatanpäänvaltatiellä paloi kaikki valot-päivällä ja koko päivän.

    Äänestä

  • ihme-säästöä kirjoitti:

    Jokin aika sitten Hatanpäänvaltatiellä paloi kaikki valot-päivällä ja koko päivän.

    Näin tehdään silloin kun rikkinäisiä polttimoita vaihdetaan. Vaikea erottaa rikkinäiset joukosta jos kaikki ovat pimeänä...

    Äänestä

Paikka mistä valot sammutettu on Raholassa, kapakka vieressä ja postilaatikko sekä lähikauppa, josta oli rikottu ovilasi.SIIS VALO LISÄÄ
, ottakaa muualta säästöt, vaikka ikosen kotikadulta!!!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


valojavaloja kirjoitti:

Soitin sähkölaitokselle, kun kaikki lamput eivät ole syttyneet illalla, sanoivat syyksi säästöt!! Samassa kohdassa missä lamppu oli pimeänä ryöstettiin postin laatikko!!! Näin Ala Raholassa!! Se niistä säästöistä. Siinä meni kirjeet hukkaan!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu