Tällä palstalla on paljon puhuttu homoparien lasten kohtaloista, yleensä kuvitelluista mutta joskus myös todellisista. Aina kun on otettu esimerkiksi kansanedustaja ja Pirkanmaan ääniharava Sanna Marin, on tietty lahkouskovainen kirjoittaja alkanut mollata Marinin olemusta, esiintymistä ja ulosantia, joiden "huonous" on tietysti seurausta luonnottomassa perheessä kasvamisen aiheuttamista traumoista. Sannahan on lesboparin lapsi ja elää liitossa miehen kanssa.
Eilen Sanna johti Tampereen valtuuston viisituntista ratikkakokousta. Tässä juttua aiheesta ja mukana video, josta jokainen voi tehdä päätelmiään ihan suoraan.
http://www.hs.fi/kotimaa/a1477366045352
Eilen Sanna johti Tampereen valtuuston viisituntista ratikkakokousta. Tässä juttua aiheesta ja mukana video, josta jokainen voi tehdä päätelmiään ihan suoraan.
http://www.hs.fi/kotimaa/a1477366045352
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kahden akan välissä oppii ainakin pitämään puolensa. :=)
Sanna Marin on paitsi kaunis myös älykäs ja pitää heikompiosaisten ja sorrettujen puolta ja sekös fundiksia ottaa päähän.
Hämmästyttää kyllä tämä hiljaisuus. Eikö uskontoneutraaleja aitouskovaisia enää kiinnostakaan homoparien lapset ja heidän oikeutensa?
Eihän se ole koskaan kiinnostanut oikeasti, se on ollut vain sumuverhoa sille, että takana on halu syrjiä ihmisiä.
Täsmälleen, syrjinnän halu on motiivina minunkin mielestäni.