Tuo Valavuori, joka pyysin anteeksi ja jokainen hänet tunteva tietää että
hän ei ole homovihaaja.
Tuo twiittihän oli testaus homolta lainattu sanasta sanaan, kuinka eri tavoin se vaikuttaa kuka sen kirjoittaa.
Vähän sama jos persu tekee jotain ja samaa tekee vaikka vasemmiston edustaja, suhtautuminen on aivan eri.
Hyödyllinen koehan tuo oli.
Uskon, että Valavuorta ennemminkin närästää se , että kuinka herkkää porukka nykyään on, homoasiasta on tehty kuin joku pommi jota pitää käsitellä todella varoen.
hän ei ole homovihaaja.
Tuo twiittihän oli testaus homolta lainattu sanasta sanaan, kuinka eri tavoin se vaikuttaa kuka sen kirjoittaa.
Vähän sama jos persu tekee jotain ja samaa tekee vaikka vasemmiston edustaja, suhtautuminen on aivan eri.
Hyödyllinen koehan tuo oli.
Uskon, että Valavuorta ennemminkin närästää se , että kuinka herkkää porukka nykyään on, homoasiasta on tehty kuin joku pommi jota pitää käsitellä todella varoen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Mielipiteeni on, että peräsuoli on kakkantamista varten.
Minäkin ihmettelen miksi työsuhde lakkautettiin, kun ei ollut persu.
Joku haluaa päästä kalifiksi kalifin paikalle, nyt siihen tuli hyvä tilaisuus.
juurikin näin.
Meilläkin on pakko heittää mies ulos. Sanoi toissapäivänä, että meidän perheeseen ei kuulu homoja. Nyt on olo vähän yksinäinen, mutta anteeksi on turha pyytää, en ota miestä takaisin. Taidan kuitenkin liittyä feministipuolueeseen.
Homot on pyhiä, kuten muslimit, nykyajan Suomessa. Ei saa sanoa pahaa sanaa, palvoa vaan ja ylistää!!
On sitä murheet, surkuhupaisaa. Kauhea katkeruus, kun pitääkin noudattaa lakia eikä saakaan syrjiä, herjata ja alistaa. Normaalille ihmiselle se on ihan tavallista käytöstä, että kohdellaan muita asiallisesti.
Ylistystä!! Ihanat homot!!
Homot ovat todellisuudessa raakoja ja äärimmäisen vallanhimoisia fasisteja, täysin huumorintajuttomia ja väkivaltaisia idiootteja. Viha homoja kohtaan kovasti yltymässä kun on nähty minkälaisia he oikeasti ovat. Kyse on rikollisesta mafiasta, joka terrorisoi Suomea nyt jo kaikilla aloilla. Homomafia on käyttänyt kierosti hyväkseen Suomen liberaalia ilmapiiriä ja valoittanut itselleen politiikan, kirkon, median, koulutuksen, tutkimuksen ja nyt myös urheilun... ja se mafia todella käyttää valtaa, toteuttaa pikatuomioita hurmahenkinen räyhäilme kasvoilla. Homomafian valta tarkoittaa jo, että Suomi on tuhon oma. Homomafia on täysin järkeä vailla oleva porukka ja tuhoaa kaikin mahdollisin keinoin järjen maailmasta. Homomafia on saanut aikaan sen, että Suomen syntyvyys on romahtanut. Homomafian kirkostakin on tullut läpimätä. Kirkko on islamisaatiota ja pedofilisaatiota käytännössä toteuttava ja tavoitteleva rappion lähettiläs. Se on kuvastaa täydellisesti näiden homopiirien pahuuttaa ja julkeutta.
Onko sinulla useinkin tämän kaltaisia tuntemuksia ja oletko saanut niihin ammattiapua ? Vai tuleeko näitä ainoastaan niinä päivinä kun Aitoavioliittolaisuus kokee kovia eduskunnassa ?
Se on sitä nykyajan valitusvihamielisyyttä,ensin nöyryytetään anteeksipyynnöllä ja sitten heitetään pihalle.
Se anteeksipyyntö oli niille, joita kohtaan ne kakaramaiset kommentit oli osoitettu.
Niiden vuoksi potkuja ei olisi kuitenkaan tullut, mutta kun Valavuori meni tyhmyyksissään väittämään, että hänen työnantajansa harjoittaa rikoslain vastaista työsyrjintää.
Joten turha siitä on homoja syyttää, jos työnantaja ei tykkää, kun rikolliseksi syytetään!
Näinpä.
Liekö tuolla kellekään mitään merkitystä, mitä mieltä hän homoista on. Kuitenkin on selvää, että jos julkisesti kailottaa rikkovansa lakia mennen tullen palkkaamisissa syrjien seksuaalisen suuntautumisen pohjalta, niin eihän silloin työssään voi jatkaa. Ei, vaikka suorastaan rakastaisi ihmisiä, joita kieltäytyy lainvastaisen syyn vuoksi palkkaamasta.
En ihan ymmärrä, miten tämä asia voi olla epäselvä ja miten jopa hämmästellään, että ohhoh, onpa herkkää kun mitään ei saa sanoa. Juu, onhan se kai sitten todella kummallista, että lakia pitää oikein noudattaakin eikä palkkaamisessa tosiaan saa syrjiä.
En ymmärrä noita Valavuoren juttuja. Pitäisi miettiä mitä sanoo kavereilleen ja mitä Twiittaa nettiin ? Siis kaksinaamaisuutta ?
Minä ainakin sanon kavereilleni täysin sen saman mitä kirjoitan nettiin.
Tuota mainosta en edes huomannut ennen kuin siitä ruvettiin kirjoittelemaan.
Ei aiheuttanut mitään intohimoja. paitsi että huono mainos.
Minuun puree paremmin mainokset joissa on vain pelkkää faktaa eikä mitään yrityksiä huonoon huumoriin.
parempi alkaa vainoomaan niitä tahoja jotka edes auttoivat valavuoren perusteettomiin potkuihin haastaa oikeuteen ei ketään voi potkia töistään ym. mielipiteidensä takia se on laitonta?
MagneettiMedian johdolta kannattaa kysyä, mitä mieltä ovat työntekijöiden potkuista.
"ei ketään voi potkia töistään ym. mielipiteidensä takia se on laitonta?"
Ei vaikka kyseinen "mielipide" olisi se, että ilmoittaisi julkisesti; "hei kaikki, mun työnantaja toimii vastoin rikoslain syrjintäsäännöstä"? Ja, vaikka tämä olisi valetta!
Jonkun turhasta mielensäpahoittajan mokahan se oli. Aamulla oli ylellä joku nuori nainen, joka oli kysellyt homokavereiltaan ja kaikkien mielestä se Lidlin mainos oli hyvä, kun ajatellaan, että homoudesta tulisi ihan normaali asia, eikä mikään hyshysjuttu.