Kepo kulkee tuhontietä !

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016102722527279_uu.shtml
Kepu sivuuttaa kokeneemmat politiikot ja sanon suoraan, että viisaammat politiikot ja Sipilän " mieleiset" tilalle".

Ensiksi Väyrynen ja Paavo on ehdottomasti paras politiikko kepussa ja nyt Pekkarinen, kepun työmyyrä ja syrjään ja aivan sen takia, että nämä kokeneemmat saisi Sipilän näyttämään pelleltä.

Insinööri / lestatiuksen varapappi voisi keskittyä vaan miljoonien kääntelyyn ja jättää politiikan itseään viisaammille.

No ylhältä se kepu on ennenkin perseelleen mennyt.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

No tulihan sinne kirjoitusvirheitä, voi, voi

Äänestä

Keskustan kenttäväki on huolissaan SOTE-uudistuksen suuresta vaarasta epäonnistua, ja jos se onnistuukin jollain lailla, niin siitä tulee erittäin eriarvoinen niille kansalaisille, jotka asuvat harvaanasutulla seudulla, Kainuu, Koillismaa, Itä-Lappi jne., joissa on pitkät etäisyydet jo nykyisiin paikkoihin ja matkat tulevaisuudessa vain kasvavat. Muuan korpifilosofi epäili, ettei ole tulevaisuudessa enää mitään vaihtoehtoa. Hän epäili myös keskusteluissa olevaa mantraa kolmannesta sektorista, että se on harmaatalous tai jokin verovapaa ulkomainen firma, jotka kuorivat kermat päältä. Epäili myös, että uudistus on tärkeä kokoomukselle ja sen takia sitä ajetaan kuin käärmettä pyssyyn. Keskusta eduskuntaryhmässä näyttä jo vanhemmilla kansanedustajilla olevan erittäin suuri epäilys koko uudistuksesta ja hallituksen onnistumisesta.

Äänestä

Euroopan tulevassa liittovaltiossa eriarvoisuus kasvaa.
Suomi on jo käytännössä myyty ulkomaiseen omistukseen ja tämmöiset viherpersepolitiikot, joita ns. nuorempi polvi puolueeseen katsomatta tekee, myy lisää.
Se mitä meidän isät, isoisät teki Suomen hyväksi on takana ja
" kuppaajasukupolvi" kusee taivaan tuulii loputkin perimästä.

Äänestä
  • Pääministeri Sipilä on liiankin rehti mies, kun antoi äänestää valinnasta. Sossuissa ei yleensä äänestetä puheenjotajan esitystä vastaan, sillä siitä tulee satikutia yrityksen tehneelle.
    Sitten tuo punamedian hehkuttama, niukka voitto. Kun jääkiekossa voitetaan neljällä maalilla, niin se on MURSKAVOITTO.
    Sosialistien AY jyrät hyökkää jo omiensakin päälle. Jonka Antti Lindman, sai tuntea nahoissaan. Jos on puhemiehistölle ilmoittanut, mitä alaa kukin edustaja parhaiten tuntee. Ei mielestäni ole maailman suurin synti, edes demareissa.

    Tuo Rinteen aiheeton hyökkäys, johtuukin siitä että hän tuntee pallinsa uhatuksi.
    Kun AYn jyrillä on porttikielto Kokoomuksen,Keskustan ja Perssujen tonteille.
    Niin he alkavat tuhota omaa puoluettaan mieluimmin, kuin astuisivat sivuun.
    Nyt Antti Lindmanin täytyy terästäytyä, ja laittaa hallitus kelvottomat Jyrät puolueesta sivuun. Sen jälkeen SDP stäkin tulee hallituskelpoinen puolue.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


MieliJaPide kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016102722527279_uu.shtml
Kepu sivuuttaa kokeneemmat politiikot ja sanon suoraan, että viisaammat politiikot ja Sipilän " mieleiset" tilalle".

Ensiksi Väyrynen ja Paavo on ehdottomasti paras politiikko kepussa ja nyt Pekkarinen, kepun työmyyrä ja syrjään ja aivan sen takia, että nämä kokeneemmat saisi Sipilän näyttämään pelleltä.

Insinööri / lestatiuksen varapappi voisi keskittyä vaan miljoonien kääntelyyn ja jättää politiikan itseään viisaammille.

No ylhältä se kepu on ennenkin perseelleen mennyt.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu