TOTUUS SYYRIAN SODASTA

Miksi sieltä tulevissa ylen uutsikuvissa ja Iltasanomien kuvissa muka pommituksia pakenevilla ihmisillä on vastapestyn näköiset siistit vaatteet päällään vaikka kaupunkia on median mukaan piiritetty pitkään ja vettä ei ole saatavilla varmaankaan pyykinpesuun. KAIKKI EI NYT TÄSMÄÄ ELI TOTUUS ESIIN SYYRIAN SODASTA.
669
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Media feikkaa. Mikä on totuus Syyrian sodasta?

Äänestä

Nuo Syyrian kuvissa näkyvät valkokypäräiset ja puhtaissa asusteissa kulkevat "pelastusmiehet" ovat Al-Gaida terroristiverkon miehiä. Heidät on koulutettu Al-Gaidan propagandatoimiston puolesta, ja heidän kauttaan lähetetään tuota Aleppon-hätä -propagandaa maailmalle.

Valkokypäräisten miesten pitäisi propagandan mukaan olla "aseistamattomia ja puolueettomia" pelastajia. Kuitenkin tälläkin videolla näkyy kun valkokypärämiehet kantavat Kalashnikoveja, ampuvat ilmaan ja karjuvat jihadistista "Allahu akhbar" karjuntaa.
https://www.youtube.com/watch?v=5k6hSS6xBTw

Aleppossa ei ole kapinallisten puolella enää yhtään ns. 'kansallisen rintaman', eli alk,uperäisiä, hiukan maallistuneempia ei-uskonnollisten kapinallisryhmien sotilaita.

Kaikki Syyrian presidentin Al Assadin hallintoa vastaan taistelevat ja USA:n tukemat "kapinalliset" Aleppossa ovat äärijihadisteja. He ovat Al Qaidan väkeä ja ISIS:in kalifaattia ihannoivia kiihkoisia Allahin sotilaita.

Kuitenkin tätä porukkaa Barack Obaman USA, kuten myös Ranska ja EU tukevat ja aseistavat.

Jos ei ole Al Assadista kovin hyvää Syyrian johtajaa saatavissa, niin ei ole kyseisten "kapinallisten" porukasta koottava jihadistinen, ääri-islamilainen Syyrian hallinto ja valtio ainakaan yhtään sen parempi.

Äänestä
  • Iltis nyyhkii noiden valkokypäröiden ihanuutta, liekö antanut jo tilinumeronkin, missä ihmiset voi tukea mahdollisesti terroristeja.

    Tai vähintäänkin tuo on niin kiistanalainen järjestö, että on taas liian hyvää ollakseen totta, niin kuin lelusalakuljettajakin,

    Kuulemma nämä vapaaehtoiset saavat varsin hyvää palkkaa.

    Äänestä

Totuus Syyrian sodasta saatava esiin. Loepttakaa mediat feikkaaminen.

Äänestä

Median pitää lopettaa feikkaus Alepposta.

Äänestä

Al-Qaida ja ISIS on amerikkalaisten luomuksia

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


zsloxiuytas kirjoitti:

Miksi sieltä tulevissa ylen uutsikuvissa ja Iltasanomien kuvissa muka pommituksia pakenevilla ihmisillä on vastapestyn näköiset siistit vaatteet päällään vaikka kaupunkia on median mukaan piiritetty pitkään ja vettä ei ole saatavilla varmaankaan pyykinpesuun. KAIKKI EI NYT TÄSMÄÄ ELI TOTUUS ESIIN SYYRIAN SODASTA.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu