Eikö kiduttamisvaatimuksen voisi kiertää siten, että eläin laitetaan giljotiiniin, jossa pää on haluttuun ilmansuuntaan ja pää irroitetaan kerralla loitsun saattelemana?
Tietysti, jos kiduttaminen on se heidän juttu, mutta jos heidän auktoriteettinsa painostettaisiin julkisuuden voimalla julistamaan sivistyneempi tapa allahin tahdoksi.
Kokonaan ei voi kieltää, koska sitten ulkomailta tuodaan kuitenkin mitä sattuu.
Ratkaisu Halal-ongelmaan
5
156
Vastaukset
- vcvcvc
ihana uskonto sanoo punavihreet
- kjhjdfELYST
Ei SUOMEN nk. , siis nk. eläinsuojelijat tunnusta mitään halal-ongelmaa...
Kirjoittelin siitä aikoinaan näiden palstoille, olikohan "oikeutta" eläimille, ja sain heti kirjoituskiellon.
Eläimiä saa kiduttaa vain muselmannit ja juutalaiset.- usdfusdf-aka-asdfasdf
ja aktivistithan niitä eritoten kiduttaa kuvailemalla samoja eläimiä useiden kuukausien ajan omien sanojensa mukaan menemättä kuitenkaan viranomaisten puheille.
- häpeällistäKokoKansalle
Tarhaajat vievät eläimeltä elämän, syöttävät lajitoverinsa raatoja mössönä. Osa on hengissä kun turkki revitään eläimeltä.
Eläinrääkkäys, mutta ei ammatti.- usdfusdf-aka-asdfasdf
sulla lienee perusteita tuolle elävältä nylkemiselle suomessa vai kysynkö viranomaisten kautta herjauksesta ja mustamaalaamisesta miten edetä tapauksessa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.3982110Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek121949Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2501405Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?
En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.821049Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?
Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel56965Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia402938Rakennetaanko yhdessä?
Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä39818- 56779
- 75760
Hyvää yötä mies
Nuku hyvin. Viikonloppuna on tulossa hellettä, se on mukavaa. Juhannuskin kohta. Mun tekis mieli huolehtia susta. Semmo70734