Tilaus Aliexpressistä, sormi suussa..

Ensimmäinentilaus

Pyytää vahvistamaan tilauksen, ei kuitenkaan päästä sille sivulle missä vahvistuksen voisi tehdä, onko kenelläkkään sattunut vastaavaa ?

The Purchase Protection of order .1234567890 will end on 2016.12.04 21:09.

1. If you are satisfied with the items you have received, then you can click 'Confirm Order Received'.
2. If you have not received your items, or you are not satisfied with your items, you can click ’Open Dispute.’ before Purchase Protection deadline or Purchase will be automatically finalized.
3. If you would like to extend your Purchase Protection you can contact the seller directly or click 'Request to extend Purchase Protection' to ask for the seller's approval.

Please note if there is no action taken within Purchase Protection, your order will be automatically finalized with payment released.

2

171

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jotainvikaaa

      Omalla kohdallani olen päässyt vahvistamaan tilauksen, mutta silti tulee muutaman tunnin välein pyyntöjä vahvistaa tilaus..

    • Työtön60v

      Oletko odottanut että tavarat ovat saapuneet sinulle? Tuohan vaikuttaa siltä, että kyseessä on valituksen/hyväksynnän teko tilaamistasi tavaroista. Jos et tee mitään, niin hyväksyt tavaroiden olevan OK.
      Jostain Kaukoidästä voi kestää tosi kauan tavaroiden tulla Suomeen.
      Sopiikohan ko. firman hyväksymismenettely ollenkaan kauppoihin, joissa rahdinkuljetus voi kestää viikkoja. Tuosta näkyy, että voit ottaa kantaa 4.12.2016 asti oliko tavara kunnollinen vai valitatko, jolloin alkaa palautukseen (rahat ja tavara mahdollisesti) liittyvä prosessi verkkokaupassa.
      Itse en ole tilannut muualta kuin dx.com:sta, ja sieltäkin on aikaa kulunut.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Klaukkalan onnettomuus 4.4

      Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes
      Nurmijärvi
      105
      4690
    2. Yleltä tyrmäävä uutinen

      Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/74
      Luterilaisuus
      395
      1418
    3. Missä mustasusi on?

      Suden aloituksia ei ole näkynyt moneen päivään.
      Ikävä
      187
      1081
    4. Pakko kertoa mies

      Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti
      Ikävä
      109
      1062
    5. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      86
      990
    6. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      11
      912
    7. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      47
      911
    8. Miten koskettaisit häntä?

      Miten lähestyisit jos hän olisi lähelläsi nyt..
      Ikävä
      64
      901
    9. tilitoimistopiirainen huutaa

      mikä tää piiraisen tilitoimistomies oikee on? olin kuullut vaikka mitä huhuja, että ihan valtavan äkkipikanen mies mutt
      Kuhmo
      10
      897
    10. Mitä ajattelet

      Kaivattusi uskosta tai onko hän uskossa?
      Ikävä
      64
      876
    Aihe