Tilaus Aliexpressistä, sormi suussa..

Ensimmäinentilaus

Pyytää vahvistamaan tilauksen, ei kuitenkaan päästä sille sivulle missä vahvistuksen voisi tehdä, onko kenelläkkään sattunut vastaavaa ?

The Purchase Protection of order .1234567890 will end on 2016.12.04 21:09.

1. If you are satisfied with the items you have received, then you can click 'Confirm Order Received'.
2. If you have not received your items, or you are not satisfied with your items, you can click ’Open Dispute.’ before Purchase Protection deadline or Purchase will be automatically finalized.
3. If you would like to extend your Purchase Protection you can contact the seller directly or click 'Request to extend Purchase Protection' to ask for the seller's approval.

Please note if there is no action taken within Purchase Protection, your order will be automatically finalized with payment released.

2

213

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jotainvikaaa

      Omalla kohdallani olen päässyt vahvistamaan tilauksen, mutta silti tulee muutaman tunnin välein pyyntöjä vahvistaa tilaus..

    • Työtön60v

      Oletko odottanut että tavarat ovat saapuneet sinulle? Tuohan vaikuttaa siltä, että kyseessä on valituksen/hyväksynnän teko tilaamistasi tavaroista. Jos et tee mitään, niin hyväksyt tavaroiden olevan OK.
      Jostain Kaukoidästä voi kestää tosi kauan tavaroiden tulla Suomeen.
      Sopiikohan ko. firman hyväksymismenettely ollenkaan kauppoihin, joissa rahdinkuljetus voi kestää viikkoja. Tuosta näkyy, että voit ottaa kantaa 4.12.2016 asti oliko tavara kunnollinen vai valitatko, jolloin alkaa palautukseen (rahat ja tavara mahdollisesti) liittyvä prosessi verkkokaupassa.
      Itse en ole tilannut muualta kuin dx.com:sta, ja sieltäkin on aikaa kulunut.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      278
      10149
    2. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      221
      5838
    3. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      170
      5346
    4. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      82
      4979
    5. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      15
      3276
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      5
      2642
    7. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      212
      2519
    8. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      15
      2367
    9. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      379
      2155
    10. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      28
      2154
    Aihe