Vihreiden Irene Roivainen, kaupunginvaltuutettu, perustelee todella oudoilla tavoilla ratikan hankintaa Tampereelle.
MATUJEN kannalta RATIKKA on SELKEÄ ja OPITTAVA (!!!!??) joukkoliikenneväline.
Missä aivot? Miljoonavelat matujen kiulkemisen vuoksi. Ei voi olla totta!
MATUJEN kannalta RATIKKA on SELKEÄ ja OPITTAVA (!!!!??) joukkoliikenneväline.
Missä aivot? Miljoonavelat matujen kiulkemisen vuoksi. Ei voi olla totta!
Vastaukset 20
Vanhimmat
Pitäähän kunniakansalaisille ja diplomaattistatuksen haltijoille olla kunnon kulkuvälineet. Raitovaunu, jossa on moskeija.
Minkä vuoksi ratikasta pitää järjestää ylimääräinen valtuuston kokous? Eikö normaalirytmillä olisi tullut halvemmaksi järjestää?
Kustannukset muuten arviolta 300-500 miljoonaa.
Eikä taida tuo summa edes riittääkään, tuo määrä menee jo pelkän huoltohallin rakentamiseen kaikkine tykötarpeineen.
Pyöräsorvi,pesulinja ,varaosat ym. ym .ym.
Siis oikeesti menee monta miljardia. Niinku tunneliinki!
Kuinka monta miljardia?
Rasistit vastustaa
Selitä miten tähän liittyy rasismi?
Helppo heitellä tuollaista potaskaa ilman perusteita.
Perustele väitteesi.
No kun ratikkaa perustellaan matujen tarpeilla, ovat tietysti ratikkaa vastustavat rasisteja. Niinhän muutenkin löytyy rasisteja ja kuunatseja kaikkialta. Tajusiks?
No joo, niinhän se onkin.
Kiitos valaistuksesta.
Kyllä viheredustaja keksi argumentin, tikahdun nauruun. Todennäköisesti tosissaan.
Maaltatulleilla on vaikeaa,kaupunkielämä on haastavaa.
Tama on rasismi kauhea rasismi. Rahat meille, kaikki raha meille kuuluu.
Suomi pitä olla huva paikka asua, suami ei vielä huva paikka asua. Muu maa ihminen tarvii lisää apuraha.
Enempä rahha meile.Voita osta oma autot. Suomalaane katso ruma meetä ku ei ma tarvita maksa. Ja ne voita kantta sika lihha kasissa.
Kuka helvetti on äänestänyt noin idioottia ihmistä Tampereen valtuustoon?
Vihreiltä näköjään voi odottaa ihan mitä vaan mikä ei ole normaalin järjen kanssa missään tekemisissä.
Että voi aikuinen ihminen olla lapsellinen.
Valitettavasti noita idiottiäänestäjiä löytyy jopa täältä yliopistolta.
Suurin osa on niitä helkkarin maaaaltatulleita. Pysysivät sontakasansa luona.
Ei ole ihme että yliopistot on ilmaisia lakupettereille kun opettajien taso on alakoululuokkaa. Tänne vaan kaikki könkkänokat karvakädet. Taikaseinästä saa rahaa. Ja opettajilta bonusrevaa.
ite tässä joutuu tyytymään assumaan ala-persiössä ja saa vain känsästä kouraa,
matut saa ratikat ja aidot pimperot