Kreationistit ovat epäloogisia

DRHouse

Ja ihan aluksi: Jyri, tämän ketjun aihe ei ole peräaukko, joten älä viitsi horista siitä.

Nyt kun se on saatu pois päiväjärjestyksestä...

Kreationistit ovat äärimmäisen epäloogisia. Tämän huomaa helposti kun katsoo kretujen asennetta siihen minkä he kokevat tappamisena. Milenkiintoisesti kreationistit kun eivät vastusta kuolemanrangaistusta ja tämä yksi murhamasturbaattori (ei varmaan tarvitse täsmentää kuka) jaksaa jauhaa siitä joka päivä. Mutta kreationistithan sanovat myös että abortti on murha. Tässä he ovat sitä mieltä ettei "elämää" saa lopettaa.

Eli toisaalta kreationistit sallivat tappamisen, mutta toisaalta kaikki elämä on heille pyhää. Varsin skitsofreeninen tilanne.

Koska sekä abortissa että teloituksessa, ainakin kretujen itsensä mukaan, suoritetaan murha, niin loogista olisi että kretut olisivat myös kuolemanrangaistusta vastaan. Ellei sitten kaikki tappaminen olekaan murha, mutta siitä puolestaan seuraisi se ettei aborttikaan välttämättä sitä olisi, koska murhan määritelmä olisi riippuvainen olosuhteista. Se taas johtaisi, taaskin loogisesti siihen, että voidaan kysyä kuka on pätevä tekemään tuon määritteen. Ja se puolestaan johtaa siihen että pitää määritellä mikä oikeastaan on elävää ja se puolestaan taas mahdollistaa sen ettei sikiötä tarvitse pitää elävänä olentona. Siis olisimme nykyisessä tilanteessa.

Jos puolestaan kaikki tappaminen on automaattisesti murhaamista, olisi teloittajakin murhaaja ja hänet tulisi tappaa, ja sitten hänen teloittajansa jne.

Tästä huomaammekin kuinka vähän logiikkaa kretuiluun kuuluukaan.

11

52

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jyriskysyy

      No, kun taas otit peräaukon puheeksi niin voisitko kertoa että miksi se on taas melessäsi ensimmäisenä asiana?

      • DRHouse

        Pitää aina muistuttaa sinua, koska sinä tampio et osaa muusta puhuakaan.


    • Pahathävitetään

      Ei kuules käynyt mielen vieressäkään viattomien surmaaminen kuten evokeilla jotka murhaavat jopa kaikkein viattomimmat äitinsä tai isänsä tai molempien evomoraalin ikävänä uhrina äitinsä kohtuun.


      Miten tuo teurastus eroaa Kanaanin maan lapsiuhri-uskonnosta jossa ei-toivotut hutsujen au-lapset syötettiin Molocille?
      Ei siis mitenkään, joten kun muistamme että Jumala surmautti nuo moloccilaiset viimeiseen mieheen, niin tiedämme sen että mikä odottaa nykyisiä aborttimurhaajia.
      DrH, olet mennyttä miestä.

      • SamaaTeurastusta

        Miten se lapsiuhrijuttu eroaa niistä miehistä, naisista ja lapsista, jotka Jahve käski tappaa miekan terällä?


      • DRHouse

        Pitääpä tehdä ilmoitus poliisille taas sinusta jyri, kun uhkailet minua törkeästi. Muuten:

        Kun Herra, teidän Jumalanne, on antanut teidän päästä rauhaan kaikista ympärillänne olevista vihollisista siinä maassa, jonka hän antaa omaksenne, pyyhkikää pois maan päältä amalekilaiset ja heidän muistonsakin. Älkää unohtako tätä.

        Mutta lähellä asuvien kansojen kaupungeista, jotka Herra, teidän Jumalanne, antaa teidän omaksenne, ette saa jättää jäljelle mitään, ette ainoatakaan elävää olentoa. 17 Julistakaa nämä kaupungit Herralle kuuluvaksi uhriksi ja hävittäkää ne ja niiden asukkaat, heettiläiset, amorilaiset, kanaanilaiset, perissiläiset, hivviläiset ja jebusilaiset, niin kuin Herra, teidän Jumalanne, on teitä käskenyt. 18 Ellette hävitä heitä, he opettavat teille iljettävät tapansa, joita he ovat noudattaneet palvoessaan jumaliaan, ja niin te rikotte Herraa, Jumalaanne vastaan.


    • Jyriteresh

      Minnekäs se pedofiilipuoli unohtui? Vai oliko se vähän liian paljastavaa puhella siitä ja anuksesta samalla kertaa? Hehe

      • Ei.luotu

        Tulisit jyri jo pois sieltä kaapista. Teet vaan itsellesi hallaa, kun et tunnusta itsellesi olevasi homo. Muuthan sen jo tietävät.


      • DRHouse

        Taas jyrillä on vaan pedofilia ja anus mielessä. Todella sairasta. Onneksi jyristä on jo tehty ilmoitus ja poliisit saavat tutkia jyrin pedoilut.


      • DRHouse kirjoitti:

        Taas jyrillä on vaan pedofilia ja anus mielessä. Todella sairasta. Onneksi jyristä on jo tehty ilmoitus ja poliisit saavat tutkia jyrin pedoilut.

        "Onneksi jyristä on jo tehty ilmoitus ja poliisit saavat tutkia jyrin pedoilut."

        Suoraan sanoakseni: turhaa touhua. Poliisilla on tärkeämpääkin tekemistä.


      • DRHouse
        tarkistuskysymys kirjoitti:

        "Onneksi jyristä on jo tehty ilmoitus ja poliisit saavat tutkia jyrin pedoilut."

        Suoraan sanoakseni: turhaa touhua. Poliisilla on tärkeämpääkin tekemistä.

        Noo, on tärkeä muistuttaa jyriäkin ettei ihan kaikki ole hyväksyttävää.


    • äläpäshuoli

      Teiltä ei ole yhtään mitään älykästä tarjolla.
      Ei ajatuksen tynkääkään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies vinkkinä sulle

      Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista
      Ikävä
      85
      7455
    2. Oletko katkera kun

      Et saanut kaivattuasi
      Ikävä
      96
      5394
    3. Mitä haluat sanoa tällä hetkellä

      Hänelle 🫶 ⬇️
      Ikävä
      257
      4605
    4. Haluun sua niin paljon

      ❤️🥰🥹 Miehelle
      Ikävä
      44
      4505
    5. Vietetään yö yhdessä

      Rakastellaan koko yö
      Ikävä
      62
      3257
    6. Mitä palveluita mies..

      Haluaisit tilata minulta? -N
      Ikävä
      49
      2685
    7. Olet oikeasti ollut

      Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.
      Ikävä
      22
      2358
    8. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      49
      2323
    9. Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit

      Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘
      Ikävä
      29
      2322
    10. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      41
      2184
    Aihe