Haminassa kirkkoherra

Onko Haminassa jo oma kirkkoherra, kuka on ja osaako venäjää?
863
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Soita Haminan seurakuntaan ja kysy sieltä, tietävät tarkalleen.

Äänestä

Mikä sinä olet vastaamaan tuolla tavalla? Inhottava vastaus todella, hyi häpeä!
Tiedätkö että syyllistyt kunnianloukkaukseen ja rasismiin. Olehan varovaisempi...

Mene oman "uskontokuntasi" palstoille, mitä täällä rienaat!

Äänestä
  • Rasismiinko? Onko venäläiset eri rotua kuin suomalaiset, rasismi tarkoittaa rotusortoa.

    Äänestä

Olisi hyvä, jos se kirkkoherra puhuisi SUOMEA ÄIDINKIELENÄÄN, sitten muut ovat etu, paitsi venäjästä on työnteossa haittaa, koska työaikaa kuluu liikaa turhanpäiväisyyksiin.

Äänestä

Eikö ole yksinkertaisinta soittaa sinne Haminan seurakuntaan ja kysyä asiaa?

Mitä täällä enää jahkaamaan tätä asiaa?
Kai kaikilla on tärkeämpääkin tekemistä kuin jauhaa täällä?
Soittakoon kysyjä sinne ja sillä selvä.

Ja te muut, jättäkää jonninjoutava jauhaminen nyt tästä asiasta.
Aloittaja on saanut vastauksen kysymykseemsä. Jos ei soita, niin omapa on asiansa.

Äänestä
  • Onko asiassa jotain hämärää vai miksi noin hermostut ja millä aukoriteetilla rupeat muita määräilemään kuin jokin korkeampi viranomainen. Täällä voi vapaasti keskustella ja vaikka jatkaa aiheesta kuten venäjänkielen taito papillisissa tehtävissä ym. Ihme niuhottaja!

    Äänestä

No ole ystävällinen ja vastaa sitten aloittajan kysymykseen: "Onko Haminassa jo oma kirkkoherra, kuka on ja osaako venäjää?".

Onkohan sulla hermot kireellä, kun yöllä klo 1:54 tarttee tulla tiedottamaan? Mikä hermostuttaa? Kuka lienee niuhottaja?

Äänestä
  • Hermostuttaa muita kirjoittajia komenteleva kirjoitustyylisi: "ja te muut, jättäkää jonninjoutava jauhaminen nyt tästä asiasta." Minua esimerkiksi jäi kiinnostamaan mielipide, että venäjäntaitoisella papilla kuluu aikaa turhanpäiväisyyksiin.
    Viestini olen kyllä kirjoittanut päiväsaikaan paikallista aikaa, en ole Suomessa tällä hetkellä.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


pietarilainen kirjoitti:

Onko Haminassa jo oma kirkkoherra, kuka on ja osaako venäjää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu