DARVININ SATU

niiseonniin

DARWININ SATU
Pekka Reinikainen: Darwinismi tyrmätty Nobelin arvoisesti (evoluutio on satua)
Olli67Mr

7

383

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pappareinikainen

      Evoluutio eli muutokset populaation geeniperimessä on kiistämätön fakta. Yrität Reinikaisen papparaisen kanssa onnettomasti vastusta evoluutio-teoriaa. Entiedä pitäisikö itkeä vai nauraa kun ette osaa edes nimetä asiaa jota vastustatte ;)

    • kukaaneiuskojumalaan

      Jumalan satu oli ja meni.

    • Näkyy olevan Reinikaisen harrastus kirjoittaa aina täysin omasta hatustaan vedetty johtopäätös tiettyjen Nobel-palkittujen tutkijoiden töistä. Kyseessä on aina sama johtopäätös, eli tarina darwinismin kumoutumisesta väitettyyn monimutkaisuuteen vedoten, vaikka kyseiset tutkimukset eivät ole sellaista osoittaneet vaan päinvastoin. Reinikainen tekee noin siksi, että hän joko luulee, ettei kukaan tarkista asiaa tai sitten hän ei vain välitä.

    • Pistetään samalla geologia uusiksi.

      • kekolooki

        Se on KEKOLOKIA!


    • täydellinenmenestys

      Perimä rappeutuu, valitettavasti.Äly vissiin kehittyy juu.Muuten ,tiedemiehet ovat myöntäneet ettei nekään vaan tajuu.(jotkut t.miehet)Samalla kun tiede on kehittynyt,"ihminen on tyhmentynyt=huomataan ettei kapasiteetti yksinkertaisesti riitä:Kun tiedetään enemmän "labyrintistä",tulee uusia ja mutkikkaampia tilalle) Näin se vaan on mennyt .. että sen myöntäminen että ..syy siihen että emme tiedä ..tuota ..ööh. siis vielä.. emm...vaikuttaa siltä että vielä tässä vaiheessa .. tarkoitan.. jokatapauksessa ..ööh..kuunnelkaa hyvät ystävät.. ottakaa kahvia-kiitos.niin,.mihin jäinkään..niin todella ,kun saamme toveri sihteerin tilaamat komponentit tutkimukemme eteenee todella pomminvarmasti raketin nop
















      . tuota.. päämääräänsä, juuri niin, kuulitte oikein. Vääjäämättä. Toverit! Uskokaa pois,Tästä tulee vielä täydellinen menestys.

    • "Pekka Reinikainen: Darwinismi tyrmätty Nobelin arvoisesti "

      Onko kyseessä Ig-Nobel?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      381
      5360
    2. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      15
      1122
    3. Onko kaivatullasi ruuvit löysällä

      eli himmeä pääkoppa? 🪚
      Ikävä
      102
      875
    4. Miltä se tuntui

      Miltä se tuntui, kun ymmärsit minun ikävöineen sinua?
      Ikävä
      78
      801
    5. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
      Ikävä
      41
      783
    6. Haikeaa miten kaikki meni

      Ei ole rohkeutta enää nähdä. Koska pelkään, että haavat aukeaa. Ikävä on silti, vaikka en vastannut...tiedät mihin.
      Ikävä
      56
      757
    7. Kuinka monesti olet itkenyt?

      Kuinka monesti olet itkenyt kuluneen viikon aikana toisen ihmisen takia? Itse itken joka kerta, kun joku sanoo jotain i
      Sinkut
      132
      753
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      56
      734
    9. Asentajako putosi radiomastosta

      https://www.is.fi/tampereen-seutu/art-2000011707236.html Ihminen on kuollut pudottuaan radiomastosta Tampereen Teiskoss
      Tampere
      43
      719
    10. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

      Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
      Ikävä
      46
      718
    Aihe