Ei sillä uskon kanssa ole mitään tekemistä

Moni uskovainen tarttuisi mielellään tarjoukseen heikolla hetkellään. Se on vaan mun luonne, että en näe itseäni niin pahasti häpäistynä.
18101
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Mihin tarjoukseen?

Äänestä
  • Miten häpäistynä mitå sekoilet? Ja kenen ymmärtää ja mitä ymmärtää.!!

    Äänestä

olet kylmä ihminen tunnut kylmältä ja rumalta

Äänestä
  • Sä perustat mille 'totuuspohjalle'? Omalle mututuntumalle?

    Äänestä

  • ei tarvitse kun lukea tekstisi :(

    Äänestä

  • siinäontarpeeksi kirjoitti:

    ei tarvitse kun lukea tekstisi :(

    Tekstin?! :D Älä tule tunkemaan mun suuhun muiden juttuja!

    Äänestä

  • Minkävatun kirjoitti:

    Tekstin?! :D Älä tule tunkemaan mun suuhun muiden juttuja!

    Ei ole ollut tapana lämmetä random tyypeille niinku sä.

    Äänestä

Uskovaiset ovat uskomattoman sekaisin

Äänestä
  • Ihan toistepäin. Havaintojen perusteella.

    Äänestä

tulen sun koti ovelles ensiviikolla sano sitten saatanan lehmä nämä sanat niin tiedät miltä tuntuu uskosta hakea apua

Äänestä
  • Enpä mitään menettänyt käydessäni jumalanpalveluksissa ja tutkiessani eri uskontoja. Hyviäkin ihmisiä siellä. Parempia kuin minä. Juon kahviakin mitä ei saisi juoda jne. Elävät kunnollista elämää. Opetti paljon, en ole kaikesta samaa mieltä. ET on mun juttu vaikka olenkin ev.lut. edelleen, en alkaisi pilkkaamaan ketään tai kenenkään uskomuksia koska se on väärin. Raamattu on hyvä oppikirja miten pitäisi elää. Uskonto aseena sosiaalipornossa on kristinuskon häpäisyä ja tuomittavaa. Halventaa ja syö ihmisten moraalia.

    Äänestä

  • En lehmitellyt ketään, kommentoin vain.

    Äänestä

  • Tulkita uhkauksena?

    Äänestä

Lehmät on navetassa.
Opettelepa käyttäytymään.

Äänestä

Se olis pitänyt tietää että sä pökipää tykkäät musta sillätavalla! Mitäkö mä täällä teen? Se on pitkä juttu mut yleensä kyllä muilla palstoilla.. Puolivuotta sitten tulin tänne katsomaan että mitä..

Äänestä

Ihmisellä olla paha olo..

Äänestä

hmm.. enemmän on paatosta tässä ku kunnon uskovilla konsanaan. Miksi tuo kaikki vaahtoominen? ;)

Äänestä
  • On hauska sana. Mä olen uskis mut en paasaa siitä kenellekään.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lopetaurputusjaymmärrä kirjoitti:

Moni uskovainen tarttuisi mielellään tarjoukseen heikolla hetkellään. Se on vaan mun luonne, että en näe itseäni niin pahasti häpäistynä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu