Venäläiset kannattavat Karjalan palautusta

Venäjän ulkoministerin mukaan yli 40 prosenttia venäläisistä kannattaa Karjalan palauttamista Suomelle.

Linkkejä ulkoministeriön ja monien asiasta kirjoittaneiden lehtien sivuille löytyy täältä:

http://www.kareliaforum.net/forum/Forum1/HTML/002129.html

Katsokaa ja ihmetelkää! Olemmeko valmiit vastaanottamaan Karjalan?
7371
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

mitä me sillä tehdään?
ei siellä edes kait oo mitään luonnonvaroja?
olis yhtä turha ku ahvenanmaa...

Äänestä
  • Jos Karjala on turha, niin voitko sanoa että mikä se on osa Suomea joka ei ole turha?

    Sinun kotikorttelisi?

    Kaveria ei jätetä. Tai muuten kaverit voivat jättää sinut.

    Äänestä

  • korsun kersantti kirjoitti:

    Jos Karjala on turha, niin voitko sanoa että mikä se on osa Suomea joka ei ole turha?

    Sinun kotikorttelisi?

    Kaveria ei jätetä. Tai muuten kaverit voivat jättää sinut.

    Karjala on turha koska se ei ole osa Suomea. Katso vaikka tällä vuosituhannella painetusta kartasta.

    Punaista näkevät valkopyykkärit kuuluvat viime vuosisadan alkuun. Painu sinäkin hautaan, siellä ne muut lahtariveljesi jo odottavat maatumassa.

    Äänestä

propaganda purra. Venäjä tekee pian ennakoivan iskun Suomalaisten Karjalan palautushanketta vastaan, siihen malllin palautusjärjestöt valehtelevat kannatuksestaan että näyttää valhe menevän läpi ainakin Venäjällä.

Suomessahan tälle porukalle vain hymyillään ;)

Äänestä
  • Se on totta, hymyillen minäkin laitoin nimeni ProKarelian adressiin. Pojat ovat hyvällä asialla ja niin kuin usein politiikassa, pitkän linjan työ aina lopulta palkitaan.

    Äänestä

  • Iloinen Evakko kirjoitti:

    Se on totta, hymyillen minäkin laitoin nimeni ProKarelian adressiin. Pojat ovat hyvällä asialla ja niin kuin usein politiikassa, pitkän linjan työ aina lopulta palkitaan.

    Sinä et ole evakkoa nähnytkään. Sen kyllä uskon että irvistelet tänne kirjotellessasi. Muista pyhkiä kuolaakin välillä ettei näppis kastu.

    Äänestä

Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov lausui juuri 18.1. Petroskoissa, että "tällaisten kyselyiden käynnistäjät ovat provokaattoreita, joiden tavoitteena on elvyttää aluevaatimukset ja kirjoittaa uudelleen historiaa. Tämä on todellakin hyvin vaarallinen tendenssi." (RIA-Novosti)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Oho kirjoitti:

Venäjän ulkoministerin mukaan yli 40 prosenttia venäläisistä kannattaa Karjalan palauttamista Suomelle.

Linkkejä ulkoministeriön ja monien asiasta kirjoittaneiden lehtien sivuille löytyy täältä:

http://www.kareliaforum.net/forum/Forum1/HTML/002129.html

Katsokaa ja ihmetelkää! Olemmeko valmiit vastaanottamaan Karjalan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu