Maahanmuuttovastaisuusko superyllätys?

257
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Oletteko muuten huomanneet, että Mika Aaltola on älyä vailla oleva kusipää. Se mies on tyhmä kuin läjä paskaa. Siksi se on näkyvässä asemassa Suomessa. Suomessa voi menestyä vain jos on umpitollo.

Äänestä

Onkohan meidän ulkopolitiikan johtomme tehnyt minkäänlaisia B-suunnitelmia sen varalta että Trumpista tuleekin maan isä ? Nimittäin puhurit tulevat heilumaan villisti , jos näin käy.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ämmävankilaan kirjoitti:

Jytky tulee mahtavalla loppukirillä.

http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-2000001942618.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu