Mitä sinulle merkitsee se, että ihminen on iankaikkisuusolento?
Luomiseen sisältyy iankaikkisuus
13
233
Vastaukset
- lpswkodeji
Eihän ole, en ole taaksepäin ikuinen ollut.
- uni1000
yurki. Unesi syvenee.
- tieteenharrastaja
Se merkitsee tieteellisesti todistamatonta, sisällöllisesti aika hämärää uskonkohtaa
- edsdesdsd
yurki1000js kirjoitti:
TH. Kenen toimittamaan tieteeseen luotat ja miksi?
http://www.evoluutio.com/?o=0&a=0&st=0Miksi sinä linkkaat jonkun jälkeenjääneen tietämättömän sinuja tänne? Oletko noin tyhmä? lukisit mieluummin vaikka oikeita tiedelehtiä..noh et kai sinä sille mitään voi että olet syntynyt umpityhmänä.
edsdesdsd kirjoitti:
Miksi sinä linkkaat jonkun jälkeenjääneen tietämättömän sinuja tänne? Oletko noin tyhmä? lukisit mieluummin vaikka oikeita tiedelehtiä..noh et kai sinä sille mitään voi että olet syntynyt umpityhmänä.
- uni1000
yurki1000js kirjoitti:
miks dorkennat itsees?
- tieteenharrastaja
yurki1000js kirjoitti:
TH. Kenen toimittamaan tieteeseen luotat ja miksi?
http://www.evoluutio.com/?o=0&a=0&st=0Tiedeyhteisön tunnustettujen jäsenten, koska he ovat parhaiten valvottu ja rehellisin joukko vaikkapa toimittajiin, juristeihin tai uskonnollisiin johtajiin verrattuna. Toki silti vvain ihmisiä eivätkä siksi täydellisiä.
höps
- einykyaikkaa
Mikäs se tällaanen teoria oikein on? Ei ainakaan nykyaikaa.
"Evoluutioteorian mukaan uudet ja erilaiset organismit, kuten kalat, matelijat ja nisäkkäät, saivat alkunsa ilman Luojaa. " (Nykyaika) einykyaikkaa kirjoitti:
Mikäs se tällaanen teoria oikein on? Ei ainakaan nykyaikaa.
"Evoluutioteorian mukaan uudet ja erilaiset organismit, kuten kalat, matelijat ja nisäkkäät, saivat alkunsa ilman Luojaa. " (Nykyaika)Evoluutioteoria ei itse asiassa sisällä mitään kantaa jumaluuksiin.
Satua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1701073
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132847- 84783
- 51728
Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55529Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä294515Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?36509Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t215479- 49467
Kalle irtisanoutui
Kävi, kuten odotettiin. Paras ratkaisu paitsi Orimattilalle myös Larssonille. Seuraavaksi joudutaan mittaamaan kaupungin53454
