Camaro/firebird 4gen

Harjis2

Kiinnostais tietää vähän millasia noi neloskoppaset camarot tai firebirdit on yleensä?
Moottorina ois tällä hetkellä mielessä toi 3.4l v6. Mites perus luotettavuus, onko jotain mitä pitää huomioida ostaessa tai joku tyyppivika? Varaosien saatavuus on ilmeisesti nykyään hyvä noihin. Noissahan oli vielä toi vanhan mallin tappikone, jonka pitäis olla suht luotettava huollettuna?

4

298

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • HArjis2

      Vielä piti laittaa että mites noissa toi automaatti vaihteisto, onko kestävää tekoa?
      Ja kiitos asiallisia vastauksia! Ja joo V8 ois varmasti parhain vaihtoehto, mutta saa toi v6 kelvata.

    • Kiva-Auto

      Työntötanko-V6 on varmatoiminen ja hyvä moottori. 4L60 ja sähköisesti ohjattu 4L60E ovat vahvoja laatikoita, niitä käytettiin myös GM:n truck-luokan ajoneuvoissa ja Tahoessa. Varaosien saanti ei ole ongelma.

    • Huippumotti

      Hyvä kone toi kutonen, kestää normihuolloilla satojatuhansia kilsoja. Itsellä oli ja 500 tkm ajettuna vaihdoin pois, toimii kaverilla edelleen moitteetta.

    • Ööliääää

      Laatikot niissä kestää kunhan vaihdat öljyt ajallaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      15
      7042
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      19
      3499
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      95
      3452
    4. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      91
      3095
    5. Eikö me voitais

      Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
      Ikävä
      52
      2974
    6. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      33
      2677
    7. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      46
      2494
    8. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      12
      2439
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      13
      2200
    10. Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa -kaudesta

      Unelmia Italiassa -sarja on ollut supersuosittu ja uutta kautta on odotettu. Nyt on tullut se aika, että TV-katsojat pää
      Tv-sarjat
      8
      1985
    Aihe