Joku idiootti meni ja lahjoitti tonnin mamuille!?!

29199
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 29

Vanhimmat

No ettekös te rassistit sitä oo koko ajan toitottanut, että maksakoot suvakit omasta pussistaan. Teille ei sit mikään kelpaa.

Äänestä
  • No, Kohta ne raiskarimatut lähtee suomesta !!

    Äänestä

  • Kerrohan onko aloituksessa mielestäsi jotain rasistista ja jos on niin mikä?

    Äänestä

  • jonna.männistö.google kirjoitti:

    No, Kohta ne raiskarimatut lähtee suomesta !!

    Ei ne mihinkään lähde. Vaihtaisitko itse säännöllisen ja varman tulon epävarmaan elintasoon ja kovaan työhön?
    Jos ne ei saa turvapaikkaa niin ne vetäytyy "veljien" suojaan Itä-Helsinkiin ja käyvät sossusta hekemassa rahansa kuitenkin. Siinä ohessa voi silloin tällöin tehdä "pikku yökeikkoja" ja lisätä elintasoa.
    Ruotsissa ovat lähimmät esimerkit slummiutumisesta. Siellä ei edes poliisit mene enää määrättyihin lähiöihin.

    Äänestä

Einaroinen kaivoi tonnin kätköistään.

Äänestä
  • ja on aina elänyt sosiaalisektorin piikkiin. Oikeaa palkkatyötä ei ole Pia koskaan tehnyt.

    Äänestä

  • Einaroinen_elää kirjoitti:

    ja on aina elänyt sosiaalisektorin piikkiin. Oikeaa palkkatyötä ei ole Pia koskaan tehnyt.

    Raskittajaa ei tarvii ottaa vakavasti. se on vain hullu.

    Äänestä

  • Raskitseva kirjoitti:

    Raskittajaa ei tarvii ottaa vakavasti. se on vain hullu.

    kuin artisti itse vastasi tunnin kuluessa kevyeeseen heittoon. Kertoo että skitsofreenikko kyttää palstoilla aamusta iltaan mikäli ei satu olemaan 9€ päiväpalkalla tutustumassa kahtena päivänä viikossa ns. "työelämään" kiireettömässä ja rauhoittavassa seurakunnan toimistossa. Joskus se saattaa päästä haistelemaan vielä oikean työpaikankin ilmapiiriä jos vain joku suostuu änkyräkommarin ottamaan. Riski on kuitenkin suuri.

    Äänestä

Tonnilla saa jo hyvin harrastusvälineitä. Sellaisia mitä löytyi sen poliisinsormenkatkojasotilaan huoneesta : teroitettuja suksisauvoja (jäällähiihtoon ?), pesäpallomailoja (pesikseen?), veitsiä (kokkailuun ja nikkarointiin?)

Äänestä
  • Tämä´ uamun huumorläjjääs!!:D:DXDXD

    Äänestä

Ajattelematonta ja tarpeetonta antaa matuille tonnia, sehän menee väärään osoitteeseen. Ei matut tarvitse kun yhteiskunta elättää heitä, vaan oikea kohde olisi sodan keskellä olevat naiset ym. heikommat.

Äänestä
  • Se oli lahjoitus tulevaisuudelle.
    Suomessa on vielä näitä hyvä sydämmisiä.

    Äänestä

Suomikii on jo keskellä hijadia viimeaikaisten somalien ja muiden muslimien suoritattamien raakalaisten surmien johdosta ja vielä nää älypää suvakit kuvittelevaat ko lahjottaa rahaa johonkii Syyriaa lelukeräyksee rahat menee islamisten maailmanvalloitus operioihin.

Äänestä

Yksityinen henkilö saa lahjoitaa rahaa, mihin haluaa. Eikö?
Mikä siitä tekee ongelman?

Äänestä
  • Mahtaa suvakkeja vituttaa ko lahjottivat rahaa reidet märkinä Ramin lelukeräyksee ko tosiallisesti rahat meni terroristeille muitten uskontokuntien tappamisee lähinnä Syyriassa.

    Äänestä

  • Saa sitä suvaita sen verran, että suvaitsee mihin suvakki rahansa lahjoittaa, vai?
    Itselläni jos olisi ylimääräistä rahaa lahjoitettavaksi, kohde olisi aivan toinen.

    Äänestä

Yksityinen henkilö saa tottakai tehdä rahoillaan lähes mitä vain haluaa. Yksityinen henkilö saa myös sanoa mielipiteensä toisen yksityisen henkilön rahankäytöstä. Eikö? Vai onko tässä yksityisen henkilön rahankäytön moittimisessa jokin ongelma?

Äänestä
  • Täytyykö sitä kaikkea arvostella, mitä toinen tekee?
    Tottahan toki, mielipiteensä saa ilmaista.

    Äänestä

  • AntaaKukkienKukkia kirjoitti:

    Täytyykö sitä kaikkea arvostella, mitä toinen tekee?
    Tottahan toki, mielipiteensä saa ilmaista.

    Miten niin KAIKKEA? Eihän tässä ole mitään muuta arvosteltu kuin jonkun vinksahtaneen lahjoitusta matuille. Sinulla on varmaan joku vihkonen, johon on merkitty aihepiirit, joita ei saa arvostella, vai?

    Ja sitten vielä "tapat" itse toisella lauseellasi ensimmäisen lauseesi kysymyksen. Sinunlaisesi eivät lakkaa hämmästyttämästä minua.

    Äänestä

SPR+tekee+turvapaikanhakijoilla+65+miljoonaa+euron+bisnestä+vuodessa.Jokaisesta+ihmisten+lahjoituksesta+SPR++pitää+itsellään+80%.+Se+menee+SPR+johtajien+ja+työntekijöiden+palkkojen+maksuun+ja+muihin+kuluihin.+SPR+johtajien+palkat+ovat+yli+100+000+euroa+vuodessa+ja+johtajia+on+paljon.+Pullakahvi+palkkiolla++luovutettu+veri+myydään+1000%+katteella+etenpäin.Mlin+VOKin+johtaja+marmattaa+että:+— Se+oli+tervetullut.+Meillä+on+niukasti+sellaisia+varoja,+joita+voidaan+käyttää+virkistykseen.

Äänestä
  • Länsi-Savo ei anna kertoa noita asioita jutuissaan, joissa mainostetaan SPR:n verenluovutusbisnestilaisuuksia.

    Sensuuri on iskenyt joka kerta kun olen yrittänyt sanoa, että SPR tekee miljoonavoitot suomalaisten luovuttamalla verellä. Olen joka kerta myös yrittänyt kysyä, että mikseivät ihmiset voisi luovuttaa verta esim. sairaaloissa, ilman SPR:n kaltaista välikättä.

    Tuo tieto miljoonavoitoista on Länsi-Savon mielestä "väärää tietoa" ja kysymykseni ahneen välikäden poistomahdollisuuksista verenluovutuksesta on Länsi-Savon mielestä "väärä kysymys". Nämä tämänkaltaiset "väärät kommentit" menee oikopäätä roskikseen.

    Sillä lailla toimii Länsi-Savo, oikein viimeisen päälle media.

    Äänestä

  • Totta, verenluovutus suoraan sairaaloihin. Ei tarvitsisi kuntalaisten / valtion varoja kierrättää SPR:n kautta huonolla suhteella.Annat 1000 euroa vastikkeeksi saat 200 eurolla verta.

    Äänestä

  • Juu, ei niin minkäänlaista järkeä pitää SPR:ää mukana verenluovutuksessa. Länsi-Savon toimittajilla täytyy olla jotain pahasti päässä vialla kun eivät laske asiallista kritiikkiä SPR:ää kohtaan sensuurilinjastonsa läpi. Ja myös verenluovutustoiminnan parannusehdotukset sensuroidaan, joten näen Länsi-Savon sensuuritoimittajien toiminnassa jo piirteitä maanpetturuudesta.

    Äänestä

miusta rasistia vois pätkästä kadulla nenuun ja siinä tuli samalla verenluovutus.

Äänestä
  • Et ilmeisesti pohtinut ehdotustasi sen kummemmin, vai? Yksi ongelma tuossa tulee heti mieleen. Nimittäin suvakit.

    Suvakit hokevat rasisti-sanaa mitä ihmeellisimmissä tilanteissa, joiden perusteella voi esittää väitteen, että suvakit eivät tunnista rasismia, saati rasistia.

    Moni suvakki luovuttaisi näin ollen paljon verta, sillä kovin moni ei kohtele hellin ottein suvakkia, joka käy päälle huutaen rasistia. Turpaanhan sellaiselle antaisi itsepuolustuksen nimissä, siis jos "pohtimasi" verenluovutuskeino todella otettaisiin käyttöön.

    Äänestä

  • Sellaistahan joku yritti Helsingin rautatientorilla mielenosoituksessa, kävi vähän huonommin.

    Äänestä

Nämä suvakit eivät itse edes ymmärrä missä ovat mukana. Luulevat puolustavansa ihmisyyttä, mutta ovatkin korviaan myötä täynnä suomalaisuuden mädätystä.

Saksa ja Ruotsi ovat jo muuttuneita valtioita. Ongelmista vaietaan valtiojohtoisesti ja ihmisillä on hätä. Mamulähiöt slummiutuvat ja ovat täynnä tyytymättömiä ihmisiä joille ei mikään raha riitä.

Äänestä

Tässä on nyt ihan pyytämättä ja yllätyksenä kuten entiselle pääministerille nostettu minun vaatimaton persoonani esiin. Ja ihan ilman omaa ansiotaan joku Pia on joutunut herjattavaksi.

Minä lahjoitin viisi tonnia. Saavat lapset leluja ja pääsevät pulkkamäkeen. Painotin erikseen, ettei siitä pidä tehdä numeroa. Eikä ole tätä ennen tullut julkisuuteen.

Suosittelen kaikille kansalaisaktiivisuutta. Menkää keskustelemaan maahanmuuttajien kanssa. He ovat ihan samanlaisia ihmisiä kuin mekin, tosin vähemmän ennakkoluuloisia.

Äänestä

koyha antaa vahastaan, rikas ei paljostakaan

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


HeittäisEnnemminKaivoon kirjoitti:

http://www.lansi-savo.fi/uutiset/lahella/yllatyspostia-suonsaareen-tuntematon-lahjoitti-tonnin-turvapaikanhakijoille-354479
Viri viri tööt tööt viri viri tööt tööt

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu