Ermenkon mukaan Putin hyökkää Kannakselta jos Naton ohjukset tulee Suomeen, huiiii!
Ermenko; "Venäjä hyökkää, jos liitytte Natoon!"
10
104
Vastaukset
- PASKALÄRSÄTHIRTEEN
SE ermenkko?
JA MIKSI HÄNELLÄ ON SIITÄ TIETOA, JA ONKO HÄN JÄÄNY KIINNI RYSÄNPÄÄLTÄ, JA VENÄJÄLÄISTEN OSTAMA YKS PASKALÄRSÄPERSEENSÄ HIMOJEN KAUTTA KAUPPAANSA KÄYVÄ HUNSVOTTI ???
MIKÄ SE TYYPPI ON MITÄÄN PUHUMAAN ?- Nxnfkf
"RYSÄNPÄÄLTÄ"
Eiku ryssän päältä. Tsihihi, homoa!
- omaongelmansa
Erepnekki on kansalliskiihottunut venäläisittän.
- ggbbtt56
Tule Putin kultainen ja vapauta Suomi!
- Ge_Hywä_Wanha_Aica
Kansakuntamme parasta aikaa oli autonomian aika keisarillisen Venäjän suojeluksessa. On syytä palata tuohon mainioon järjestelyyn, sillä maastamme on tullut pelkkä Yhdysvaltojen alusmaa.
- näin.vaan.on
Ge_Hywä_Wanha_Aica kirjoitti:
Kansakuntamme parasta aikaa oli autonomian aika keisarillisen Venäjän suojeluksessa. On syytä palata tuohon mainioon järjestelyyn, sillä maastamme on tullut pelkkä Yhdysvaltojen alusmaa.
Suomi on ollut 100 vuotta itsenäinen ja rauhaa rakastava maa joka ei todellakaan uhkaa venäjää enempää kuin muitakaan valtioita.
- autonomiatakaisin
Ge_Hywä_Wanha_Aica kirjoitti:
Kansakuntamme parasta aikaa oli autonomian aika keisarillisen Venäjän suojeluksessa. On syytä palata tuohon mainioon järjestelyyn, sillä maastamme on tullut pelkkä Yhdysvaltojen alusmaa.
Juuri näin, ja tähän asennemuutokseen onkin päästy eurooppaa repivällä turvistulvalla.
- soopaa
Mihis Homot sitten pannaan?
Paha on tullut lännestä(islamisaatio ja homosaatio). Kyllä Putinin kanssa toimeen tullaan jos päätetään itse eikä seurata eu:n ohjeita. Jos Venäjä hyökkää hankkikaa nyt sitten Suomea puolustamaan homolesbomamu armeija jos kerran länsimaisiin paska-arvoihin ollaan kallella.
- ValitaanSeEikö
No meillähän on sitten erinomaisen helppo ja taloudellisesti järkevä ja mukava keino pitää turvallinen itsenäisyytemme.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen242655Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään402322Ei tule uni
Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.621298Miksi juuri Venezuela?
Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp2991221- 41986
- 42967
- 76870
Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh73843Nautitko riidan haastamisesta?
Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin175793Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup93772