Jatkuvaa valitusta ja narinaa. Näin Fennomaani on pilannut oman elämänsä ja pilaa vielä yhä enemmän kuolemaansa saakka. Siinä ei järki paljon päätä pakota. Surut ovat huomattavasti fiksumpia.
Miksi fennomaani ei ole kiitollinen elämästään
8
55
Vastaukset
- Kuvotus
Fennomaaneja kuvottaa ja yrjöttää jatkuvasti. Näin käy, kun on pilannut elämänsä.
- Orjander
Orjan asema on vaikea. Näin on aina ollut.
- tragiskt
Så är det,avundsjuka och missunsamhet har förstört många månniskors liv.
- obotligt
Stackars fennomartyrer !Hjälper inte ens att skriva kränkande inlägg om hurrit.
- Talan-Oppipoika
Orjuus ja huono kotikasvatus - ne selittävät asian.
Sääliksi käy, mutta muutos on lähdettävä itsestään. vanhemmat ovat epäonnistuneet pahasti, ja fennomaanit ovat löytäneet väärät roolimallit, kuten hammaspeikko taala.- Pidätyskyky
Miten kauan vielä menee, että fennomaani huomaa astua orjuuden polulta omalle polulleen. Heiveröistä on fenmaanien hapuilu. Fennoa ei pidätä tietenkään mikään muu kuin hän itse. Fennolla on kauhea pidätyskyky.
- Synttärit
Fennomaanius onkin syntymälahja.
- arvsanlag
Synttärit kirjoitti:
Fennomaanius onkin syntymälahja.
Möjligtvis något fel i generna.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 427125
- 323978
- 503438
- 412978
- 172756
- 372248
- 162216
- 412173
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons472157- 432112