Todella, hermot on loppu. Ei siksi, että olisin sijoittanut monopolirahaan, vaan siksi, että kaverit on!
Nyt on alkanut tulla riitoja mm. kavereiden kesken, osa lähtenyt mukaan puutteellisin tiedoin yllytettynä, osa on alkanut epäillä koko homman todenperäisyyttä ja osa jo on hermot riekaleina, koska ovat sijoittaneet rahaa, joka on esim. lainaksi otettua.
Ilmapiiri on siis erittäin kireä ja hermot piukalla kun kaverit on aivan loppu henkisesti. Ei tosin kaikki, osa sanoo että "otetaan ihan rauhassa, kaikki kyllä selviää, kun aika on ja kyllä ne kauppapaikatkin sieltä vielä avautuvat, malttia malttia"
Niin, että malttia vain nyt sitten. Itse pyrin olemaan ihan levollisin mielin, koska ei ole pennin jeniä kiinni.
Nyt on alkanut tulla riitoja mm. kavereiden kesken, osa lähtenyt mukaan puutteellisin tiedoin yllytettynä, osa on alkanut epäillä koko homman todenperäisyyttä ja osa jo on hermot riekaleina, koska ovat sijoittaneet rahaa, joka on esim. lainaksi otettua.
Ilmapiiri on siis erittäin kireä ja hermot piukalla kun kaverit on aivan loppu henkisesti. Ei tosin kaikki, osa sanoo että "otetaan ihan rauhassa, kaikki kyllä selviää, kun aika on ja kyllä ne kauppapaikatkin sieltä vielä avautuvat, malttia malttia"
Niin, että malttia vain nyt sitten. Itse pyrin olemaan ihan levollisin mielin, koska ei ole pennin jeniä kiinni.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Minä etsisin köyttä.
Ja+minä+etsin+mittaa+ja+autonavaimia,+ne+on+saatana+aina+hukassa?
Elämästä+75%+menee+erinäisten+tavaroiden+etsimisessä+ja+siinähän+se+nuoruus+hupenee.
"Olisiko käynyt niin, että kokkosi on poltettu?
Olisiko käynyt niin, että vihtaasi on kustu?
Olisiko käynyt niin, että sinua on huijattu?"
Soitapa tuo kavereillesi.
Eipä tässä nyt kahteen vuoteen tapahdu kauppa_paikkojen osalta yhtään mitään.
Sitten nähdään mitä tekosyitä jälleen keksitään 2018 toisella puoliskolla keksitään, mutta siihen asti on nyt aikaa pelattu.
Seuraava hehkutuskohde OneLifella on varmaankin OneSiteTalk. Tunkit saa käyttää coinejaan johonkin alennuskuponkien hankkimiseen. Tätä alennuskuponki-juttua tullaan hehkuttamaan "OneCoinit hyväksyvinä kauppa_paikkoina". Vaikka eihän coineilla mitään tuotteita voi ostaa.
Toki näitä alennukoodisivustoja löytyy jo muutenkin, mutta saapahan tunkki kokemuyksen että coinilla on edes jotain käyttöä jossakin, ja näin saadaan taas pelattua aikaa ja pidettyä porukkaa edelleen uskossa.
Helppoa karjalaumaa. Ihan sama mitä tuubaa Ruja soittaa kaikki uskotaan. Soraääniä ei kuulu
Ei mitään hätää, seuraava Mega hyper eventti varmaan jo ratkaisee kaikki ongelmat ja vihdoin ja viimein julkaistaan jotain mullistavaa. Kohta ollaan kaikki biljonäärejä!
Kyllä kohta kosahtaa!
Se on kaikissa näissä huijauksissa,että ihmisen on todella vaikea myöntää itselleen että juuri häntä on kusetettu,mieluummin työntää rahaa sisään vaikka loppu elämänsä.ja juuri siksi viranomaisten nopea väliin tulo olisi välttämätöntä.
Mihin+tässä+nyt+viranomaisten+tarvitsee+puuttua+jos+kaikki+on+tyytyväisiä+ostamiinsa+pdf+koulutuksiin?+Käsittääkseni+turussakin+älykääpiöt+huusivat+yhteen+ääneen+ostavansa+vain+koulutusta,+ei+muuta.+Tommi+sanoi+yli+vuosi+sitten+koulutuksessa+olevan+100%+kate+"yhtiölle",+joka+on+viellä+helppo+uskoa,+niin+mikä+siinä+on+väärin.+Jos+koulutukselle+lyödään+lakisääteinen+hintakatto,+loppuu+äkkiä+sarasvuon+kaltaisilta+kouluttajilta+leipä+pöydästä.+En+ymmärrä+jos+ihmiset+haluavat+maksaa+tyhjästä+mahdollisesti+jopa+kymmeniätuhansia,+niin+mikäs+siinä,+pääasia+ettei+viranomaiset+tuhlaa+veronmaksajien+rahoja+näiden+jauholakkien+asioiden+selvittelyyn.+Jos+onecoinia+ei+olisi+nämä+samat+jantterit+vaikka+polttaisivat+rahansa+rikastumisen+toivossa+jos+joku+kehottaisi+näin+tekemään.+Tähän+ei+ole+yksikään+normaali+sijoittanut+penniäkään+vaan+kyseessä+on+todelliset+vatipäät,+joille+ainoa+oikea+ratkaisu+olisi+holhous.
Samaa mieltä. Jo pelkästään tän kusetuksen kesto kertoo paljon coinistien älykkyydestä, tuskin edes servereiden sulkeminen horjuttaisi uskoa.
Juha "ihrapala" Parhiala totesi videolla että "se oli niinkö ... se oli vuonna ... eikun vuonna 2009 kun minä niinkö siihen pitkoiniin sijoitin ... silloin 2009 minä siihen sijoitin ja ... ja niinkö minä tiiän tämän pitkoinin ... niinkö se on onecoin niinkö samanlainen homma että sinne sijoitetaan ... ja minä tiiän nämä hommat kuinka ne pelittää"
Tässä siteeraus onecoinin "TOP EARNER" hepulta. Tienestit 3 miljoonaa dollaria kuussa. Ei tosin kerrottu onko ne esim. USD:tä vaiko Zimbabwen dollareita.
MUAHAHAMUAHAHAHAAAA
Ja miksi 3 millin kuukaustieneisteillä pitäisi asua kusenkatkuisilla kujilla Taikun slummeissa? Johan noilla masseilla ostais Eiffel tornista ylimmän kerroksen.
Auttakaa nyt ihmeessä Cnistit kun ei taju riitä.
Ja mikä on kondis Tommilla? Onko näköhavaintoja Joulukuulta?
Aamun parhaat naurut! Ja niin hyvä kuvaus tuon jantterinkuvatuksen puheista. Kannattaa myös muistaa taannoinen väite:
"Aivan pian coineilla voi ostaa kaikkea, siis aivan kaikkea - maitoa, lääkkeitä, autoja, huonekaluja..." (tästäkin lienee jo pian pari vuotta aikaa)
Hah - sitä päivää saamme odottaa hartaasti ja pitkään....MUAHAHAHAHAAAA!
Kuinka suurista sijoituksista on kyse?
Kymmenistä kopeekoista kysymys.