Ruotsi jatkaa rajatarkastuksia, milloin Suomi ?

http://yle.fi/uutiset/3-9269025

Ruotsin puolelta taakka saa tulla ja mennä vapaasti aiheuttamaan riesaa.
Vapaa liikkuvuus on vapaus pahantekijöille.

Rehellisille ei ole ongelma esittää henkilöllisyyttä rajalla !
756
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Rajoja ei suljeta,koska sillä ei tienaa mitään.....Pakolaiset on kauppatavaraa monelle:
-Tulkit
-Vokit
-Oikeuslaitos
-Vuokra-asunnot
-Terveydenhuolto
ja monet muut jutut..........Verotietojen mukaan monesta on tullu jo miljonäärejä....

Äänestä

-Vuokratyövoima...

Äänestä

Suomi ei sulje rajoja koska Suomen päättäjät ei välitä vittuakaan Suomen ja suomalaisten turvallisuudesta.

Äänestä

Kiitos vaatauksistanne. Nuo kaikki tähän saakka tulleet ovat täyttä totta.

Äänestä

Suomea ei enää johda kukaan edes euu,presidenttimme on täysin kyvytön munaton natuhihhuli ukko ja pääministeri leastaadiolainen hupiukko ja ulkoministeli nauraa rönöttää kokoajan ,eikö se jo sano jotain,sitten kun joku sanoo totta niin lähdetäänpäs käräjille

Äänestä

Vihapuheesta (=vihateosta vihastunut puhe) on tullut vakavampi asia näille ja kaikille suvakeille, kuin niistä raaoista teoista suomalaisia vastaan ja moraalittomasta etuuksien ruinaamisesta.

Huh hellvetti tulevat tänne lampaina ja alkavat valittamaan ruoasta ja ahdistelevat alaikäisiäkin.

Valkoinen ei sovi viidakkoon ja kuumuuteen, musta ei pakkasiin. Islam ei sovi länsimaisten arvojen sekaan ja vain hullu valkoinen menee Islamilaiseen maahan elämään.

Äänestä

Sipilä on tosiaan harvinaisen munaton ukko jopa suomalaiseksi miespolitiikoksi. Mikä ihme siinä Suomen rajavalvonnassa mättää. Vai onko Sipilän sukulainen Ruotsin puolella töissä eikä äijän akan työmatkaa voi pidentää koska on Sipilän sukulainen?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


NämäAjatvaativat kirjoitti:

http://yle.fi/uutiset/3-9269025

Ruotsin puolelta taakka saa tulla ja mennä vapaasti aiheuttamaan riesaa.
Vapaa liikkuvuus on vapaus pahantekijöille.

Rehellisille ei ole ongelma esittää henkilöllisyyttä rajalla !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu