YLE, HAISTA VITTU !

Keskustan kannatus putosi lokakuussa alle 20 prosentin, SDP:tä äänestäisi yli 21 prosenttia vastanneista ja kokoomus kirii, kertoo Ylen puoluekannatusmittaus.
YLE uutisoi SDPn 1 prosentin johtoa näyttävästi aamusta iltaan YKKÖSUUTISENAAN olipa oikein raatin haalinut aamuteevisiioon tuota 1 prosenttia makustelemaan, SUUNTA ON MUUTTUUNUT.
YLElle olisi ihan oikeasti tehtävä jotain ja nopeasti..
20279
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Tottakai se vapaassa tiedonvälityksessä mainittava jos pääoppositiopuolueen kannatus ylittää päähallituspuolueen kannatuksen. YLE tekee laadukasta ja objektiivista journalismia. Kyse on pelkästään Kepulaisesta vainoharhasta koskien "Punaista YLE:ä".
Oppositio se Kepussa pelottaa jo nyt. Onneksi siitä taipaleesta tulee pidempi kuin neljä vuotta.

Äänestä
  • Uutinen olisi ollut se että EI OLISI YLITTÄNYT HALLITUSPUOLUEEN KANNATUSTA.

    Äänestä

  • Laita taas se pitkääää sonta.

    Äänestä

  • hetkeksi rejektiin..

    Äänestä

"Suurimman oppositiopuolueen SDP:n kannatus on jatkanut nousuaan. SDP sukelsi kesäkuussa 18 prosentin tuntumaan, mutta sen jälkeen demareiden suunta on ollut ylöspäin."
Taitavaa manipulointia, ensin lasketaan kannatusta ja vaalien all nostetaan ykköseksi ja tiedoturumpa päälle..

Äänestä
  • Ai että YLE laskee ja nostaa mielensä mukaan Demareiden kannatusta?

    Äänestä

  • Oikein päätelty, vai voitko tarkistaa..

    Äänestä

  • dfsgfdsgdfsgdsfg kirjoitti:

    Oikein päätelty, vai voitko tarkistaa..

    Joku roti se pitäisi olla vainoharhoillakin.

    Äänestä

Hienoa, miten yhdistät tuon keskustaan.. Hienoa, miten yhdistät tuon keskustaan..

Äänestä
  • Kepu sijaitsee pahuudebv HC ui

    Äänestä

Hienoa, miten yhdistät tuon keskustaan.. Hienoa, miten yhdistät tuon keskustaan..

Onko tauko ?

Äänestä
  • Saarikon perä on mahtavin myös Eurooppa 7¢

    Äänestä

Jos+meno+kepussa+jatkuu+tätä+rataa+niin+kyllä+Kiviniemen+aikaisetkannatusluvut+14+%+on+aika+lähellä+toteutumista.+Nythän+kepun+po-litiikka+ei+eroa+kokoomuksesta+ja+tässä+alkaa+vanha+viljeliäkin+jomiettimään+sossujen+äänestämistä.

Äänestä
  • Selkäänpuukotukset ja näytösoikeudenkäynnit ei enää äänestäjiin pure, KESKUSTA ON SUURIN PUOLUE.

    Äänestä

Oletko sitä mieltä että ylen syytä kun kepun suosio laskee?Voisikohan syynä olla kepun harjoittama politiikka.Meni heittämällä oikealta kokoomuksen ohi ja aljazeera kanava näytti Arabimaissa useasti kun Suomen pääministeri toivotti pakolaiset tervetulleeksi jopa omaan kotiinsa.Haluaisitko ylen tilalle kenties lisää mainosrahotteisia kanavia takaamaan kepullekin puolueettoman uutisoinnin.

Äänestä
  • Kannatushan on historiallisen korkealla ja mikä tärkeintä, pysy siellä. Suomen on noudatettava Tarja Halosen allekirjoittamaa pakolaissopimusta, kai se nyt on selvää.
    EDES YKSI KANSALLISMIELINEN TOIMITTAJA YLEEN nythän siellä on vain komukoita.

    Äänestä

  • fghfdghdfhdf kirjoitti:

    Kannatushan on historiallisen korkealla ja mikä tärkeintä, pysy siellä. Suomen on noudatettava Tarja Halosen allekirjoittamaa pakolaissopimusta, kai se nyt on selvää.
    EDES YKSI KANSALLISMIELINEN TOIMITTAJA YLEEN nythän siellä on vain komukoita.

    Kansallismielinen Maalaisliitto/Keskusta joka oli Ryssän edessä kontillaan 1956-1981. Tottahan toki. Kansallismielinen ja Isänmaallinen.
    Sama Maalaisliitto vehkeili Ryssän ja Kommunistien kanssa 1948 K.A. Fagerholmin hallitusta nurin. Kansallismielinen ja Isänmaallinen. Totta tosiaan.
    Ja nämä ovat faktaa.

    Äänestä

  • Pitää paikkansa, isäni oli kontillaan tykin vieressä ja tulitti suorasuuntauksella Siiranmäkeen vihollisjoukkoja, on valokuva todisteena. Kertoi jopa maanneensa talvitiellä ja oksentaneensa verta kun oli kaatamassa sotakorvaustukkeja, joten rähmällään on oltu ja lujasti..

    Äänestä

  • gdsgdsfgsdfg kirjoitti:

    Pitää paikkansa, isäni oli kontillaan tykin vieressä ja tulitti suorasuuntauksella Siiranmäkeen vihollisjoukkoja, on valokuva todisteena. Kertoi jopa maanneensa talvitiellä ja oksentaneensa verta kun oli kaatamassa sotakorvaustukkeja, joten rähmällään on oltu ja lujasti..

    En puhunut isästäsi. Samoissa puuhissa oli oma vaarinikin senpuoleen.

    Äänestä


Kommentoi aloitusta


SILLIPURKILLE kirjoitti:

Keskustan kannatus putosi lokakuussa alle 20 prosentin, SDP:tä äänestäisi yli 21 prosenttia vastanneista ja kokoomus kirii, kertoo Ylen puoluekannatusmittaus.
YLE uutisoi SDPn 1 prosentin johtoa näyttävästi aamusta iltaan YKKÖSUUTISENAAN olipa oikein raatin haalinut aamuteevisiioon tuota 1 prosenttia makustelemaan, SUUNTA ON MUUTTUUNUT.
YLElle olisi ihan oikeasti tehtävä jotain ja nopeasti..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu