Asetuksissa:
Tilit:
joxxxx
Pakallinen tili
Järjestelmän valvoja
Tarkoittaako paikallinen tili on järjestelmän valvoja?
Tai onko koneessa kaksi eri tiliä?
Koneessa erikseen Microsoft tili.
Onko tilit/tili oikein. Onko syytä tehdä muutoksia?
windows 10 asetukset
6
164
Vastaukset
- win_vakoiluun
Vakoilee kaiken tileistä huolimatta, joten on ok.
- IsänmaanPuolesta
Myös Windows Store on keino M$/NSA:n vakoilla mitä ohjelmia missäkin koneessa on. Office 365 vie toimisto-ohjelmia pilveen samasta syystä, jotta kaikki saadaan analysoitua ja hyödynnettävä varastettua.
Siis siellä pitäisi olla vähintään kaksi tiliä. Yksi järjestelmänvalvojan tili ja ja yksi tavallinen käyttäjätili joka joka on liitetty Microsoft tiliin.
Voit kokeilla kirjautua siihen koneelle molemmilla käyttäjätileillä. Jos ei onnistu, jokin on pielessä.- tämä-uskomatonta
Siis vähintään KOLME (3 !!!!!!) tiliä, että YKSI (1 !!!!) henkilö voi käyttää Windows 10:tä YHDELLÄ (1 !!!!!) koneella !!!!!!!
tämä-uskomatonta kirjoitti:
Siis vähintään KOLME (3 !!!!!!) tiliä, että YKSI (1 !!!!) henkilö voi käyttää Windows 10:tä YHDELLÄ (1 !!!!!) koneella !!!!!!!
Ei vaan kaksi. Kun tavallinen käyttäjätili liitetään Microsoft tiliin niin se on edelleen sama tili.
Ja se järjestelmänvalvojan tili on sellainen mitä ei juuri ikinä tarvitse Windows 10:llä kun sovellukset on asennettuna profiiliin.
Eli ei siis käyttäjätilien määrässä mitään muutosta aiempaa. Ennenkin on Windowsissa tehty omat tilit jokaiselle tavalliselle käyttäjälle.
- tietoatileistä
Win 10 pyytää pin koodin avautuakseen. Muutin aikaisemman salasana kyselyn pin koodiksi. Microsoft tili on eri salasanalla. Eikä siis aukea win 10 sillä. Microsoft tili kyllä aukeaa koneen avautuessa ilman muita salasanoja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks
Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann2441801Olen niin kesken
Omien asioiden suhteen etkä voi odottaa loputtomiin. Mun on muutenkin niin vaikea suhun luottaa vaikka joku ihme syvyys131262Tietääkö joku ylläpidosta?
Miten näillä palstoilla tomii tuo ylläpito, onko sitä yli päätään olemassa vai ovatko huhut totta että on palstan kirjoi2071201Auttaja paikalla. Kerro huolesi. (Osa 2)
Voin auttaa sinua näkemään tilanteesi uudesta näkökulmasta. Voin antaa lohtua, toivoa ja rohkeutta. Olen elänyt maan pä1851095Nainen olet ensimmäinen tarpeeksi vahva
joka kestää tämän kokonaisuuden, minut. Persoonani, tunteeni, kipuni, pelkoni. Olen aina pidätellyt itseäni ja antanut v60893TTK:sta tippunut Sara Siipola rehellisenä Jurza-open kanssa: "Että jaa, siinäkö..."
Tippuiko oikea TTK-pari ensimmäisenä? Joka tapauksessa iso kiitos tansseistanne Sara ja Jurza Tanssii Tähtien Kanssa -p18884- 62855
- 51816
Mä tuun aina rakastamaan sua J
Mutta en pysty kertomaan, että mikä mulla on hätänä. Mä en kertakaikkiaan pysty. Joskus naureskelit muiden ihmisten vai61773Martina ei mennyt naimisiin
IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva126770