Studio55.fi Aikuistyypin diabetes
http://www.katsomo.fi/#!/jakso/33001005/studio55-fi/640740/tapani-kiminkinen-aloittaa-studio55n-torstaiaamuissa
http://www.katsomo.fi/#!/jakso/33001005/studio55-fi/640740/tapani-kiminkinen-aloittaa-studio55n-torstaiaamuissa
Vastaukset 4
Vanhimmat
Tuo linkki kopioituu jotenkin väärin, myös copy/pastelle. Toivottavasti tämä toimii.
http://www.katsomo.fi/#!/jakso/33001005/studio55-fi/673814/aikuistyypin-diabetes
Suomi24 katkaisee tavanomaisesti linkin. Se on avattava copy/pastella.
Kiminkinen puhuu lääketehtaiden kieltä, joka ei ole diabeetikon parhaaksi. Kyllä nyt täysjärkisen ihmisen pitäisi tajuta ettei sokeri sovi sokeritautiselle. Eli mitä vähemmän sokeria sitä vähemmän lääkkeitä.
Jostain syystä tämä yhtälö ei sovi eikä mahdu kaikkien päähän.
Kiminkinen myi oman diabeetikko isänsäkin hankkimalla hänelle lisää lääkeitä, vai oliko mainos juttu.
Kuitenkin Kiminkisen tulot yltää yli 200 tuhatta, joka on huomattavasti korkeampi kuin normaalin pikkukaupungin lääkärin palkka.
Onhan Kiminkinen Puskan saunakavereita, että
Suomalaiskansallinen kateus sieltä nostaa päätään. Eihän köyhän kunnanlääkärin pidä saada enempää palkkaa kuin duunarin vaikka tekeekin töitä lähes kellon ympäri ja monessa paikassa.