Ratikka tulee, nyyh, nyyh, nyyh, nyyh. Lopettakaa nyt se ruikutus ja valittaminen !
RATIKKA RUIKUTUSTA TÄÄLLÄ !!
ratikka.on.pop
1890
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Se on kauheeta kun pääsee ratikalla matkaamaan. nyyh nyyh.
Ratikka, ratikka, ratikka......Tätä sämaa porua ja jankutusta :(
Kyllä Tampereen kaupungin konkurssiinmeno on vakava paikka. Onneksi täältä voi muuttaa pois, mutta se kannattaa tehdä ajoissa, sillä kohta asuntojen hinnat romahtavat.
Raha ei lopu ! Sitä saa taikaseinästä, näin matut kertoivat !
Raha on vaihdon väline jonka arvo vain heikkenee.
Kaupunki jälkehemme jää. Ja raitiotien kiskot muun mukana :)
Trollikat oli hyvä välivaihe ja nyt päästään itse asiaan. :)
Kyllä Treen kaupungilla rahaa on....
Et taida seurata Tampereen kaupungin asioita:(( Kuuntelin radiosta kaupunginvaltuuston viimeisimmän ratikkakeskustelun jossa ilmeni että Tampereen kaupunki on 48 miljoonaa MIINUKSELLA! Tajuatkos ollenkaan mitä eroa on omistaa 48 miljoonaa tai olla velkaa 48 miljoonaa?? Ja paljonkos luulet ratikan rakentamisen jälkeen Tampereen olevan miinuksella? Sä olet niitä jotka pitävät velkoja saatavina...!!
Tampereen kaupungilla ei ole muuta kuin velkarahaa!!!
Sulkavuoden paskavatkaamo maksaa yli 300 miljoonaa, ratikan ensimmäiseen vaiheeseen menee ainakin 500 miljoonaa, mitäs muita rahareikiä kaupungilla onkaan?
otetaan taikaseinästä rahaa. poppamies neuvoa meita.
Kansi, keskustan putkisto, teiden korjaus ym
>>> Nuorilla rääväsuisilla vatipäillä ei ole tietoa asiasta, koska aika menee pelien pelaamiseen, eikä seurata muita lehtiä, kuin digipeli aviiseja ja koulutuskin jää vähäiseksi, koska se on tois arvoista näille kaiken tietäville trolleille. Aivopestyä sakkia jo nuorena. >>Ei voi teiltä kauhalla vaatia, kun on lusikalla annettu. :-P
mina ota rahat taikaseinasta. Mina suuri mustatietaja olen ! Poppamies.
Ratikka on paholaisen keksintö. Kulkee kuulemma ilman polttoainetta ja levitoi maan pinnan lähellä. Miten tämä on mahdollista ilman noituutta?
Antaa paskan haista keskustassa.
Se on elämän tuoksu
Paska haisee ja banjot soi!
Siellä haisee raha
Paska ainakin lempeiden etelätuulien aikaan varsinkin.