niin aamuseisokit on vielä 40veenäkin jokaaamuisia
syökää pojatsinkkii
8
859
Vastaukset
- vanhempiMIESyhäKOVANA
Tai syökää ja eläkää pojat terveellisesti, niin aamuseisokit on vielä 70 veenäkin joka-aamuisia!
- pefvmfrp
Pitää paikkaansa. Sinkki vaikuttaa moneen asiaan, kuten testosteronin tuotantoon ja vastustuskykyyn, ihon ja hiusten kuntoon jne. Sopiva annostus on 30 mg vuorokaudessa, jos flunssa uhkaa, niin voi ottaa 80 mg vuorokaudessa, mutta ei yhdellä kertaa vaan pieninä annoksina.
- onminullahaalari
haha. pidähhän pappa se verenpaine normina.
ne siniset ei oo karkkeja. - eimassaakiitos
lisäksi rauta pitää liikkua ei mitään bodausta vaan maksimeja ja sen lisäks pitkäkestosta stondista ylläpitävää verenkiertoelimistön harjoittelua.
- pensionista
Monialaista rappeutumista.
Nyt 73v ikäisenä olen kahdesti vetänyt ykkösen 200kg sekä maasta, että hack tangossa. Ranneremmeillä mutta ilman vyötä. Terve polvikin on alkanut oireilemaan.
Oma paino n. 88kg.
Toinen, vakavampi oire on se, että kun liki 70v vaimoni rutistaa pussini tyhjäksi pari kertaa viikossa niin lähiaikoina ei ole enää tarvinnut runkata.
Lavi: Niin lähestyypi maa! - erno09
onko eturauhaskan liikakasvua todettu? kai vaimoke on kokeillut alateitse sitä? tosi mies ei kyllä lääkäriin lähde. olikose niin että lykopeenitomaatti päivässä pitää eturauhasen kunnossa?
Ja sitten kun on tehnyt kaikki kikat, ei ota eteen kuitenkaan. Joillakin seisoo luonnostaan kuin tinasotilaalla. Ihan on samaa yrittämistä kuin nostaa älykkyyttä kaikelaisilla dropeilla ja elämäntavoilla. Ei sekään nouse.
Puutostauti aiheuttaa puutoksia toiminnassa, mutta suomalainen ihan tavallinen ruokavalio pitää puutokset loitolla. Sen yli kun mennään, ei se enää mitään hyödytä.
Kannatttaa siis löhötä, katsella telkkua, ja jos ei kerta kaikkiaan ole mitään tekemistä, voi vaikka kirjoitella viihteellisiä S24 palstoille.
Oblamovilainen elämäntapa on rentouttavin ja hyväksi havaittu. :)- Sinkkiämpärillä
Nuorempana saunavesi kannettiin sinkkiämpärillä, tanassa olevalla vehkeellä.
Enää ei voi, kun ei polvet kestä.
Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1523496Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512442- 1211247
Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu151220Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101119Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per65997- 46904
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019900- 40815
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt202731