Olenko ymmärtänyt oikein, että pihtarien miehet on tosi hankalia työkavereita ja v-maisia pomoja ja iloisten antajien miehet mukavia?
Onko kaikki luottamusmiehien ja ay-pomojen naiset pihtareita tai/ja feministejä?
Voiko vaimon pihtaaminen olla miehen v-maisuuden syy tai/ja seuraus?
Pihtarien miehet työelämässä
työelämässä
3
117
Vastaukset
- Sitähän.sää.kysyit
Siellä uraputkessa olevat ja sinne pyrkyrinä pyrkivien ongelma.
- näinlienee
Mulla oli vuosia sitten poikkeuksellisen mukava ja reilu pomo, varsinainen symppis. Työkaverit väitti, että sen vaimo on aina kiimassa ja pomo poikkee usein päivälläkin ”kotona”.
- SitäKunTarpeeksiSaisi
Totta se on. Jos miehellä ei ole puute on kaikilla mukavampaa.
Varmasti on vaikutus myös talouskasvuun, koska saanut mies tykkää ostaa enemmän.
Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1218696Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su4307947Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-115533Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite825179Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill295009Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?2373507- 1253214
Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin853109Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os353106Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps252710