Kurdit murhasivat

Turkissa eilen,sitten kokoontuivat juhlimaan sitä asemalle ja jahtasivat kahta suomalaista tyttöä yrittäen pahoinpitelyä. Suomipoliisi,oletko marjanpoimija vai mies?
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Missä olivat mellakkapamput. Kerätty pois?

Äänestä

Six children killed in attack on pre-school in Syria
Telegraph Video, video source Qasioun News Agency/SMART News Agency/Education Directorate of Damascus
6 November 2016 · 9:40pm
http://www.telegraph.co.uk/news/2016/11/06/six-children-killed-in-attack-on-pre-school-in-syria/?playlist=structure:news

"Mortar fire struck a pre-school in the Syrian capital of Damascus, killing at least six children, according to Syrian activists on November 6. The locally-run Education Directorate said more than 25 children were wounded."


[=Kuusi lasta kuoli hyökkäyksessä esiopetuksen Syyriassa

Telegraph Video, video lähde Qasioun News Agency / SMART News Agency / Education Directorate Damascus

06 marraskuu 2016 · 21:40

Kranaatinheitintulen iski esikoulussa Syyrian pääkaupungissa Damaskoksessa, tappaen ainakin kuusi lasta, mukaan Syyrian aktivistit 6. marraskuuta paikallisesti ylläpitämä koulutus Linja sanoi yli 25 lasta haavoittui.]

Äänestä

Raiskata ne saatanat varmaan taas yritti kuten tavallista.

Äänestä

No jos kurdit ovat jonkun murhanneet eilen Turkissa(!) niin se tuskin kuuluu mitenkään Suomipoliisille...

Äänestä
  • Ja kahden suomalaistytön on syytä viisastua ja muistaa vanha, hyväksi todettu sananlasku: matkustaminen on ehdottomasti hyvä juttu mutta tiettyihin valtioihin kannattaa jättää menemättä. Viime aikaisten tapahtumien valossa nimenomaan Turkki kannattaa jättää pois listalta.

    Äänestä

  • Jos ne eivät osaa muuta kuin murhata niin miksi niitä otetaan Suomeen?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Pois.Matut.maasta kirjoitti:

Turkissa eilen,sitten kokoontuivat juhlimaan sitä asemalle ja jahtasivat kahta suomalaista tyttöä yrittäen pahoinpitelyä. Suomipoliisi,oletko marjanpoimija vai mies?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu