Luominen on ratkaistu. Olemme taivaallisia bittejä taivaallisessa tietokoneessa. Tämä uutinen sähköistää koko universumin.
http://nyt.fi/a1478486397483
Toivottavasti ajoympäristönä ei ole mitään Microsoftin kehittämää.
Luoja olikin tietokoneohjelmoija!!!!
6
71
Vastaukset
Ja seuraavaksi Mark5 ehättää kertomaan, että jollei Jumala olisi luonut maailmankaikkeutta, ei olisi mitään tietokonesimulaatioitakaan ja näin ateismi ja evoluutio ovat kumonneet itse itsensä.
- aivojumi
Jos haluat saada Mark5:n katatoniseen tilaan, niin sano että ilman Jumalaa ei olisi evoluutiotakaan.
- gfjhfgj
Kaikkeen sitä näköjään ollaan valmiita uskomaan. Siis uskomaan. Paitsi Jumalaan. Todennäköisyyslaskennan professorit voisivat seuraavaksi laskea todennäköisyyden sille, että kaikki on syntynyt sattumalta. He voivat myös tehdä kokeen tiputtamalla pommin autotehtaaseen ja katsomalla muodostuuko sen räjähdyksen seurauksena hieno Mersu.
- sklupputamoo
Lada siitä syntyy. Enintään.
- IlkimyksenIsomummo
"He voivat myös tehdä kokeen tiputtamalla pommin autotehtaaseen ja katsomalla muodostuuko sen räjähdyksen seurauksena hieno Mersu."
Muistaakseni amerikkalaiset kreationistit kokeilivat alkuosaa vuoden 1945 paikkeilla tiputtelemalla pommeja kreationistin johtaman Saksan tehtaisiin. Loppuosa on tietenkin sen lajin satua, että vain kreationisti tai trolli viitsii edes kuvitella moista. - gfjhfgj
IlkimyksenIsomummo kirjoitti:
"He voivat myös tehdä kokeen tiputtamalla pommin autotehtaaseen ja katsomalla muodostuuko sen räjähdyksen seurauksena hieno Mersu."
Muistaakseni amerikkalaiset kreationistit kokeilivat alkuosaa vuoden 1945 paikkeilla tiputtelemalla pommeja kreationistin johtaman Saksan tehtaisiin. Loppuosa on tietenkin sen lajin satua, että vain kreationisti tai trolli viitsii edes kuvitella moista.Tietääkseni Saksassa ei autot valmistu silti itsestään, vaikka maa kokikin monta uutta alkuräjähdystä. Onhan tehtailla nykyään aika paljon automaatiota. Mutta sekin on älyllisen insinööritaidon tuotetta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial11598Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras1061553- 121328
Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221051Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva2211038- 124871
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt2816Kuka omistaa keltaisen vanhan aravan?
Pitäs saada rakennuksen omistajaan yhteys, rappukäytävät on siivottomassa kunnossa. Hiekkaa ja roskia rappusissa, lisäks29797Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks43776- 9770