Persut naulasi arkunsa!

Tämä eläkeläisten sorto ja leipäjonoon kuolemaan ajo. Sinetöi persujen tuhon.. Nostivat autoveroa, läkekuluja ja muita maksuja.. Alensivst rikaiden veroja, perintöveroa,lahjaveroa ja metsänluovutusta..
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tuli Soinin ministeri pesti köyhille kalliiksi,kehtaa saatana näyttää vielä vaalikentillä naamansa saa varmaan julkisen kivityksen niskaansa saatanan sika.

Äänestä
  • Kansan viha on suurta. Soini on jo päättänyt jättää politiikan ja persut päättäneet jättää hallituksen ensi vuonna. Kunnalluvaalien huono tulos on persukielellä upea torjuntavoitto.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


seoliperduretkutsiinä kirjoitti:

Tämä eläkeläisten sorto ja leipäjonoon kuolemaan ajo. Sinetöi persujen tuhon.. Nostivat autoveroa, läkekuluja ja muita maksuja.. Alensivst rikaiden veroja, perintöveroa,lahjaveroa ja metsänluovutusta..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu