Kerroin vaimolleni epäileväni olevani enkeli ... Hän menetti tajuntansa siten että valo vain tuli ja taju lähti ...
Vastaukset 12
- mankelienkeli
Vaimosi on mielisairas, lääkitys kohdilleen.
Mielenkiintoinen tuomitseminen ... se ei kuitenkaan pidä paikkaansa . Itse olen kyllä aikoinaan ollut mielenterveyspuolella asiakkaana ja lääkityksen sivuoireina ovat samat kuin ne mihin ne ovat tarkoitettu joten onko kyseessä huijaus ? Jos tuntisin sinut saisit aimo avarin kasvoillesi josta todennäköisesti tippuisit polvillesi anelemaan armoa ja minä sen sinulle antaisin .
Voit sinä enkeli ollakin. Kyllä enkeleitä on, mutta harvassa. Tai sitten sinuklla on vain maagisia kykyjä ja olet maagi. Asiaa voi selvittää vaikka henkiopettajien ja transsin avulla.
- Luucifer
darkbutterfly kirjoitti:
Voit sinä enkeli ollakin. Kyllä enkeleitä on, mutta harvassa. Tai sitten sinuklla on vain maagisia kykyjä ja olet maagi. Asiaa voi selvittää vaikka henkiopettajien ja transsin avulla.
Älkää nyt hyvät ihmiset jauhako paskaa. Huhhuh.
- SecoSeco
Riittävästi kun on höyrähtänyt päästään niin voi nähdä ja kuvitella näkevänsä ihan mitä vaan, parhaat näkijät on pakkohoidossa.
- ihminenkuitenkin
Enkelit ja ihmiset ovat ihan eri rotunsa .Ihmiset eivät myöskään muutu enkeleiksi kuolemansa jälkeen.Ne enkelit jotka täällä ovat niin tietävät kyllä varmasti olevansa enkeleitä.mutta ihmisillä voi olla tosiaan eri kykyjä ja vaikutusta toisiin ihmisiin.
- lovemarco
Luulet varmaankin niin kun kirjoitin tuolla aikaisemmassa, että Marco Hietala on enkeli. No kai tajuat, että ei niitä täällä oikeasti ole, ei ainakaan ihmisenä. Joku vaan sattuu muistuttamaan kauneudellaan enkeliä kuten Marco :)
- S.Tingeli
Kyllä meitä enkeleitä on täällä ihan oikeasti. Terveisiä vaan Taivaasta. Kunnia Jumalalle, joka on Suuri.
- kaikkeasitäkuulee
Hyppää katolta ja testaa kantaako siivet...
- S.Tingeli
Hassuli. Eihän minulla nyt ihmisen ruumiiseen synnyttyäni ole siipiä.
- Jeesuksenenkeli
ihminen ei ole enkeli
ihmisen vieressä voi olla enkeli, joka johtaa oikean suuntaan- Reikäkeskellä
Kahvipöydässäni oli rinkeli joka johti suuhuni.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 39665
- 93658
Sinä mies olisit
ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s32599Poliisin potkija
Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.16578Miksi jätit minut
Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?38547Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella
Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?49511Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se
Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?63506- 34502
- 63491
- 68479