Mitä tämä tarkoittaa ?

TämmöstTääOn

Kerroin vaimolleni epäileväni olevani enkeli ... Hän menetti tajuntansa siten että valo vain tuli ja taju lähti ...

12

332

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mankelienkeli

      Vaimosi on mielisairas, lääkitys kohdilleen.

      • Mielenkiintoinen tuomitseminen ... se ei kuitenkaan pidä paikkaansa . Itse olen kyllä aikoinaan ollut mielenterveyspuolella asiakkaana ja lääkityksen sivuoireina ovat samat kuin ne mihin ne ovat tarkoitettu joten onko kyseessä huijaus ? Jos tuntisin sinut saisit aimo avarin kasvoillesi josta todennäköisesti tippuisit polvillesi anelemaan armoa ja minä sen sinulle antaisin .


      • Voit sinä enkeli ollakin. Kyllä enkeleitä on, mutta harvassa. Tai sitten sinuklla on vain maagisia kykyjä ja olet maagi. Asiaa voi selvittää vaikka henkiopettajien ja transsin avulla.


      • Luucifer
        darkbutterfly kirjoitti:

        Voit sinä enkeli ollakin. Kyllä enkeleitä on, mutta harvassa. Tai sitten sinuklla on vain maagisia kykyjä ja olet maagi. Asiaa voi selvittää vaikka henkiopettajien ja transsin avulla.

        Älkää nyt hyvät ihmiset jauhako paskaa. Huhhuh.


      • SecoSeco

        Riittävästi kun on höyrähtänyt päästään niin voi nähdä ja kuvitella näkevänsä ihan mitä vaan, parhaat näkijät on pakkohoidossa.


    • ihminenkuitenkin

      Enkelit ja ihmiset ovat ihan eri rotunsa .Ihmiset eivät myöskään muutu enkeleiksi kuolemansa jälkeen.Ne enkelit jotka täällä ovat niin tietävät kyllä varmasti olevansa enkeleitä.mutta ihmisillä voi olla tosiaan eri kykyjä ja vaikutusta toisiin ihmisiin.

    • lovemarco

      Luulet varmaankin niin kun kirjoitin tuolla aikaisemmassa, että Marco Hietala on enkeli. No kai tajuat, että ei niitä täällä oikeasti ole, ei ainakaan ihmisenä. Joku vaan sattuu muistuttamaan kauneudellaan enkeliä kuten Marco :)

    • S.Tingeli

      Kyllä meitä enkeleitä on täällä ihan oikeasti. Terveisiä vaan Taivaasta. Kunnia Jumalalle, joka on Suuri.

    • kaikkeasitäkuulee

      Hyppää katolta ja testaa kantaako siivet...

    • S.Tingeli

      Hassuli. Eihän minulla nyt ihmisen ruumiiseen synnyttyäni ole siipiä.

    • Jeesuksenenkeli

      ihminen ei ole enkeli
      ihmisen vieressä voi olla enkeli, joka johtaa oikean suuntaan

      • Reikäkeskellä

        Kahvipöydässäni oli rinkeli joka johti suuhuni.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on ollut

      Ihanin kohtaamisemme?
      Ikävä
      39
      665
    2. Mikä on suurin syy

      Ettet halunnut minua?
      Ikävä
      93
      658
    3. Sinä mies olisit

      ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s
      Ikävä
      32
      599
    4. Poliisin potkija

      Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.
      Haapavesi
      16
      578
    5. Miksi jätit minut

      Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?
      Ikävä
      38
      547
    6. Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella

      Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?
      Ikävä
      49
      511
    7. Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se

      Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?
      Ikävä
      63
      506
    8. kehtaisitko esitellä kaivattusi

      läheisillesi? 🤔
      Ikävä
      34
      502
    9. Mitä haluaisit

      Sanoa itsellesi juuri nyt?
      Ikävä
      63
      491
    10. Kaipaatko vielä exää?

      Jos olet ihan rehellinen
      Ikävä
      68
      479
    Aihe