Persut katoavat Karkkilasta

Perusriiviö

Maanantaina valtuusto myönsi eron kahdelle persulle, Sivospariskunnalle jossa Tiina valtuutettu ja Juha varavaltuutettu karisti poliittiset pölyt jaloistaan. Mahtaako kevään vaaleissa monikaan olla perusrivistössä ehdolla ja moniko valitaan? Ehkä kaksi XD

11

297

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • D.Trump

      Ja tilalle tulee jonosta niitä viiden äänen (perheen antamien) voimin "valittuja"?Hohhoijaa! Vielä muutama kuukausi sätkyyn ja housuun valuvaan lötkyyn!

    • peeässä45

      Tulee muistaa että perussuomalaiset ovat saaneet paljon hyvää aikaan . Äänestäjä, mieti ovatko muut???

      • eiookuultu

        Kerro mitä hyvää persut on aikaan saaneet ?


      • Hehhhehhe
        eiookuultu kirjoitti:

        Kerro mitä hyvää persut on aikaan saaneet ?

        Vähentyneet? LOL


      • Siismitäkö

        Kuka ja mitä?


    • Paitsi_että

      Se että pari persua katoaa ei ole enää minkäänlainen uutinen.

    • Karkkilalainen

      Perusriiviölle ihan vain tiedoksi, että "Sivospariskunta" ei ole karistanut poliittisia pölyjä kokonaan jaloistaan. Tiina on edelleenkin varsinaisessa päivätyössään Perussuomalaisten puoluetoimiston toimistopäällikkö ja sekä Juha että Tiina edelleen Karkkilan Perussuomalaisten paikallisyhdistyksen - sekä myös puolueen jäseniä. Juha oli aikanaan ensimmäinen Persuehdokas/valtuutettu Karkkilassa, sen jälkeen vaimonsa Tiina ja seuraavaksi Ilkka Kivistö jne. Ymmärrän hyvin, että tietyt ns. "ladunavaajatkin" haluavat joskus väistyä ja antaa tilaa uusille, varmasti päteville ihmisille, joita tulee myös jatkossakin Karkkilan Persurintamalla riittämään. Eli ei kannata kirjoitella asioista, mistä ei oikeasti ymmärrä hölkäsen pöläystä.

      • Buahhah

        Ahaa. No minkä helvetin takia pitää jättää luottamustehtävät juuri loppusuoralla kun uusi valtuusto valitaan aivan kohta? Ja nyt viimeisimpänä luottamustehtävistä eroaa Honkkelit? Antaa tosi hyvän kuvan persuista kun ei voi olla valtuustossa ja lautakunnissa loppuun saakka. Valitaanko viimeisiksi viikoiksi sitten jonosta seuraava? Vielä on yksi valtuuston kokous ennen vaaleja.


    • Rehellisyyttä

      Joutaa kadota koko suomesta mokomat takinkääntäjät.

    • Rehellisyyttä

      Täysin sontaa koko puolue. Soini etunenässä. V..tuttaa katella sian naamaa kun sattuu kohdalle. Kaikkien aikojen takinkääntäjä koko ukko.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      61
      7540
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      124
      2969
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      143
      1803
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      65
      1669
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      118
      1483
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      169
      1429
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      131
      1173
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      78
      869
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      47
      812
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      53
      774
    Aihe