Maanantaina valtuusto myönsi eron kahdelle persulle, Sivospariskunnalle jossa Tiina valtuutettu ja Juha varavaltuutettu karisti poliittiset pölyt jaloistaan. Mahtaako kevään vaaleissa monikaan olla perusrivistössä ehdolla ja moniko valitaan? Ehkä kaksi XD
Persut katoavat Karkkilasta
11
273
Vastaukset
- D.Trump
Ja tilalle tulee jonosta niitä viiden äänen (perheen antamien) voimin "valittuja"?Hohhoijaa! Vielä muutama kuukausi sätkyyn ja housuun valuvaan lötkyyn!
- peeässä45
Tulee muistaa että perussuomalaiset ovat saaneet paljon hyvää aikaan . Äänestäjä, mieti ovatko muut???
- eiookuultu
Kerro mitä hyvää persut on aikaan saaneet ?
- Hehhhehhe
eiookuultu kirjoitti:
Kerro mitä hyvää persut on aikaan saaneet ?
Vähentyneet? LOL
- Siismitäkö
Kuka ja mitä?
- Paitsi_että
Se että pari persua katoaa ei ole enää minkäänlainen uutinen.
- Karkkilalainen
Perusriiviölle ihan vain tiedoksi, että "Sivospariskunta" ei ole karistanut poliittisia pölyjä kokonaan jaloistaan. Tiina on edelleenkin varsinaisessa päivätyössään Perussuomalaisten puoluetoimiston toimistopäällikkö ja sekä Juha että Tiina edelleen Karkkilan Perussuomalaisten paikallisyhdistyksen - sekä myös puolueen jäseniä. Juha oli aikanaan ensimmäinen Persuehdokas/valtuutettu Karkkilassa, sen jälkeen vaimonsa Tiina ja seuraavaksi Ilkka Kivistö jne. Ymmärrän hyvin, että tietyt ns. "ladunavaajatkin" haluavat joskus väistyä ja antaa tilaa uusille, varmasti päteville ihmisille, joita tulee myös jatkossakin Karkkilan Persurintamalla riittämään. Eli ei kannata kirjoitella asioista, mistä ei oikeasti ymmärrä hölkäsen pöläystä.
- Buahhah
Ahaa. No minkä helvetin takia pitää jättää luottamustehtävät juuri loppusuoralla kun uusi valtuusto valitaan aivan kohta? Ja nyt viimeisimpänä luottamustehtävistä eroaa Honkkelit? Antaa tosi hyvän kuvan persuista kun ei voi olla valtuustossa ja lautakunnissa loppuun saakka. Valitaanko viimeisiksi viikoiksi sitten jonosta seuraava? Vielä on yksi valtuuston kokous ennen vaaleja.
- Rehellisyyttä
Joutaa kadota koko suomesta mokomat takinkääntäjät.
- Rehellisyyttä
Täysin sontaa koko puolue. Soini etunenässä. V..tuttaa katella sian naamaa kun sattuu kohdalle. Kaikkien aikojen takinkääntäjä koko ukko.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741