Hilary mummo pääsi eläkkeelle!!!!

Mitä asiaan sanoo Matti Rönkö, ja muut paskasuvakit?
36167
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 36

Vanhimmat

Hilaryn vanha raakkuva varis linnaan ja Obamalle lähtöpassit Keniaan.

1Äänestä

HÄH-HÄH-HÄH-HÄÄÄ!!!

Kyllä naurattaa koko paskatorvi-pakkovero-ylen kuukausia kestänyt clintonin akan "pakkopropakanda" ja "myynti".

Pöytäkirjaväärentäjä-kutosen lyhyellä matematiikallaan ruikutti pari päivää sitten "populismeistaan"...

Ollaankos sitä nyt turvat rullalla pettymyksestä?

1Äänestä

Heh heh. Tämä on kova paikka YLE:n viher-vassariroimittajakunnalle...

1Äänestä
  • Ylen uutisia seuratessa tuntui siltä kuin seuraisi kymmentä pikkulasta, jotka ovat juuri purskahtamaisillaan itkuun tikkarin mennessä sivu suun.

    1Äänestä

Trumppi on jyllä vanhempi kuin Hillary-mummo, mutta Donaldi onkin mies, joten ei se haittaa... Nyt sitten Putini ja Trumppi sopivat että Venäjä saa etupiirinsä ja Suomi kuuluu siihen. Hyvähän meidän on suuren kainalossa eli eikun vaan venäjää opettelemaan. Loppuu myös kikyt ja sotet, duuma määrää ne jutut puolestamme. Ja sekin on hyvä, ettei pakolaiset(kaan) tule viihtymään Suomenniemellä.

1Äänestä
  • Sorry, mutta kenenkäs USA:n pressan aikana Suomesta tuli jokin NATO:n/USA:n emämaa? Tais olla demokraatti OHmyGod Obama!

    Äänestä

  • Äläpäs hihku - Putinilla 30 miljoonaa erittäin hyvin verkostoitunutta muslimia, joista miespuoliset kuuluvat jo Puten armeijaan...

    1Äänestä

Jumala on olemassa. Valkoinen aate voitti jenkkilässä. Maailma seuraa perässä!!!!

1Äänestä

Clinton olisi ollut mieleisempi Sipilän hallitukselle ja se kuuluu ministerien mielipiteissä.

1Äänestä
  • Joko sipin kämpässä asuu arabeja ?

    1Äänestä

  • eilakuille kirjoitti:

    Joko sipin kämpässä asuu arabeja ?

    Ei asu - sipi söi sanansa, mikä ei lie uutta?

    1Äänestä

Yle veikkasi väärää hevosta.

1Äänestä

Bill Clintonin naama on pahassa kunnossa. Miten pitkälle se hänen tautinsa on jo edennyt?

1Äänestä
  • oisko adidas

    1Äänestä

  • Ihanaa, että Hillary pääsee eläkkeelle. Tämä yritys vei varmaan hänen viimeisetkin elinvoimansa. Onko hänellä vielä lapsenlapsia, koska ei tietoa heidän tyttärensä tilanteesta. On muuten Trumpilla hieno perhe ja symppis nuorin poika. Tulevaisuus on siinä mielessä Trumpilla taattu. Oli todella hienoa, että Clintonin edustama mädännäinen ja korruptoitunut meno loppui ja on toivoa paremmasta.

    1Äänestä

jkhljkljkl

1Äänestä

Mr. Tumpista tulee hyvä johtaja USA.lle meksikaanit ja musulmaanit pois, ja redneckit töihin.

Äänestä

Ylen kommunistitoimittelijat olivat niin väärässä kuin olla voi....

Äänestä

Vai paskasuvakit? Mitäs itse, rasistijuntti? Nyt maailma on pahempi paikka kuin vielä eilen. Saimme rasistisen kajahtaneen suurkapitalistin valtaan, ja se tietää sortoa maahanmuuttajille, seksuaalisesti toisella tavalla suuntautuneille, vapaamielisille, siis kaikille meille jotka rakastamme rajatonta vapautta ja suvaitsevaisuutta. Clinton oli toivomme, nyt toivo on mennyt useiksi vuosiksi. Meidän suvaitsevaisten täytyy pitää huoli, ettei maassamme ja muualla Euroopassa käy USA:n tavoin. Emme saa hyväksyä populismin ja rajat kiinni-kansallisvaltioajattelua edustavien valtaanpääsyä, emme saa päästää rasisteja valtaan. Esitän nyt avoimen kirjeen pääministeri Juha Sipilälle: voisitteko pistää Perussuomalaiset ulos hallituksestanne? Perussuomalaiset täytyy eristää heti kaikesta eduskuntatyöstä, koska vaara on että he saavat aikaa myöten valtaa lisää ja tuhoavat maamme.

Äänestä
  • Heti rajat kiinni suomeen. Ja jo täällä olevat välittömästi palautettava, sinne mistä kivien alta kömpivätkin.

    Suomi suomalaisille.ry

    Äänestä

  • Pää kiinni emma. kakkua leipomaan, sille faijalles.

    Äänestä

  • Pidäppäs minttu vähän pienempää ääntä Rumppi-setä voi lukea kirjoituksiasi suvakeille koittaa huonot ajat vihdoinkin sillä olettehan jo täälläkin suutanne soittaneet ihan liikaa.

    Äänestä

  • Empä paljon suna puhuis persuloinen, elät vanhempieni ja mun verorahoilla, kuten paskasakka vanhempas!

    t. Kokoomuslainen, Petteri Orpon äänestäjä!

    Äänestä

  • Sinulle minttu_vaan tiedoksi, suomi 24:n kautta ei ole mahdollista lähettää Pääministerille avointa kirjettä, myöskään näin vähäpätöisen asian (joka on sinulle tärkeä), ei myöskään perussuomalaisia voi laittaa ulos hallituksesta.
    Sitten kun olet suorittanut peruskouluopinnot loppuun, saatat jopa olla hieman viisaampi, miten yhteiskunnalliset asiat hoidetaan tässä maassa.
    Voin vinkata sinulle suomessa oli äänestysikäisiä 04.2015 4446323
    eli lähes neljä ja puoli miljoonaa.
    Tuossa lukemassa on aika reippaasti äänestäjiä eri puolueista.

    Äänestä

Mitä sanoo Matti-poika Rönko?

Äänestä

Suvakki haisee pahalle-jotenkin mätänevältä lihalta.

Äänestä

Maailma muuttuu, paskasuvakeille koittaa huonot ajat.

Äänestä
  • Hyvä sittenhän päästään susta eroon, persusaasta!

    t. kokoomuslainen, Jyrki Kataisen ystävät ry

    Äänestä

  • Katainen kirjoitti:

    Hyvä sittenhän päästään susta eroon, persusaasta!

    t. kokoomuslainen, Jyrki Kataisen ystävät ry

    Jykällekin pitäisi häkki heilua-maanpetturuudesta.

    Äänestä

Voihan siinä toki käydä niinkin, että pettynyt mummo vetää itsensa jojoon.

Äänestä
  • Enpä menisi köyttä katkaisemaan.

    Äänestä

Nyt loppui Obaman-Merkelin linja !!!
Nyt loppui muslimi"pakolaisten" rahtaaminen Eurooppaan !!!
Clinton ei päässyt enää jatkamaan holtitonta "pakolais" mamutusta...... """allahu akbar pum pum""" .
Luojan kiitos!
Jumala on ilmeisesti olemassa...ei Allah.

Äänestä

Bill jos saisi nuoremman eukon niin seuraavissa vaaleissa tulisi jytky.

Äänestä

Sanoo vissiin että taas yksi uloste vähäkki örisee ...

Äänestä

Paskasuvakit jatkaa jälkipeliä. Ymmärtäkää nyt Tumppi on pop.

Äänestä

hahahahaha
hahahahaha
hahahahha
hahahahhaha
hahahahahhaha

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


green.power kirjoitti:

Mitä asiaan sanoo Matti Rönkö, ja muut paskasuvakit?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu