Eivätkö amerikkalaiset enää jaksaneet suvaita?

Eihän kukaan jaksa määräänsä enempää suvaita mamutusta ja homotusta. Toivottavasti ilmiö leviää Suomeenkin.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

On ollut viime vuosina Obaman "rasisminjälkeinen" ihanuus sitä luokkaa noiden mustien valkoisiin ja aasialaisiin kohdistamissa väkivaltaisuuksissa ja raiskauksissa että kyllä siinä suvaitsevaisuus on kovilla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


oikea.asenne kirjoitti:

Eihän kukaan jaksa määräänsä enempää suvaita mamutusta ja homotusta. Toivottavasti ilmiö leviää Suomeenkin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu