Kuinka Jumala kohtaa ihmisiä

http://www.mahdollisuus.fi/stoorit/
Hienoja tarinoita ihmisten elämästä. Rohkeita ihmisiä
12<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Kiitos linkistä.

Äänestä

Ole hyvä, kiitos kuuluu näille rohkeille ihmisille, jotka haluavat avata elämäänsä. Auttaa monesti eteenpäin, jos löytää samanlaista kokemuspintaa.

Äänestä

Mielenkiintoista lukea ihmisten kokemuksia siitä, kuinka Jumala kohtaa.

Äänestä

Nää on just hyviä ja mielenkiintoisia kuunnella ja lukea.
Näköjään jotain asiallista ja rakentavaakin löytyy tältä palstalta, kiitän ja suosittelen katteleen noita ihmisten tarinoita tossa aloittajan linkissä!

Äänestä

Täytyisi olla myös sivu "kuinka paranin kristinuskosta". Se on kauhistuttava ja valkean valheen voimalla toimiva harhaluulo!

Äänestä
  • Sinä voit kirjottaa tollasen otsikon alle omia kokemuksiasi, esim Uskonnon uhrit palstalle tai muualle, kyllähän täällä palstoja riittää! Sulla on sananvapaus. Kerro ihmeessä, jos se helpottaa!

    Äänestä

  • Onneksi on kuitenkin olemassa sananvapaus, mielipiteen ilmaisun vapaus, uskonnonvapaus jne. , se arvatenkin harmittaa niitä, joiden mielestä ne oikeudet saisivat kuulua vain pienelle piirille.

    Äänestä

Haha, nämä on taas näitä. Siirrytään vain yhdestä asiasta toiseen. Tällaiset ihmiset menevät vapaaehtoisesti mukaan suureen Jeesus-harhaan.

Äänestä

Isoisä sanoi aikanaan, että Jeesus pelastaa. No, vähän ajan kuluttua liukastui ja kuoli! Ei siinä paljon Jeesus auttanut!

Äänestä
  • Jeesus pelasti hänen sielunsa, hän pääsi perille Taivaskotiin eli kyllä Jeesus auttoi.

    Jokainen meistä kuolee joskus, mitä sen jälkeen? Se kannattaa selvittää ajoissa. Sinunkin.

    "Sillä niin on Jumala maailmaa rakastanut, että Hän antoi ainokaisen Poikansa, ettei yksikään, joka Häneen uskoo, hukkuisi, vaan hänellä olisi iankaikkinen elämä."
    Joh 3:16

    Äänestä

Evankeliumiakin tässä ketjussa, kiitos siitä!

Äänestä

Kiitti, mielenkiinnosta lukaisin muutaman.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vinkkilinkki kirjoitti:

http://www.mahdollisuus.fi/stoorit/
Hienoja tarinoita ihmisten elämästä. Rohkeita ihmisiä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu