Eikö KELA-taksi tulekkaan

SÄÄSTÖSILMÄNKÄÄNTÖ

Millaista säästöä tämä järjestelmä tuo jos ajoissa varattu kela-taksi ei tule.Vaan sitä joutuu ulkoovilla ootellen soittelemaan.Vastauksina ei ole vapaana.Ei tule ei.Siis kenelle säästöä.Vastaanotto aikaa kuukausia.Nyt siellä kallispalkkaiset lääkäri ja hoitajat odottelevat.Saattajat lähtöpäässä.Ja itse ikäinen hermostuneen useamman päivän.

3

157

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kelataxiontuu

      Yrittävät viimeseen asti yhdistellä matkoja ja sitten käy niinkuin mainitsit. Voi myös sattua, että papereissa on invataxin tarve, sitä ei saa muutettua, vaikka joskus voisi mummon saada vängättyä apukuskin puolelle normaali taxiin. 1,5 h odotuksen jälkeen tätäkin yritin.

    • Nahka-Anne

      Lataa sovellus puhelimeesi...

    • ikuistalataamistako

      Lataa vaan mutta sovitun ajoissa varatun Kela-taksin asiakas huonokuntoinen ihminen odottelee saattajien kanssa turhaan.Oisko ollut hyvä sitten ilmoittaa,etteivät ehdi.Siellä hesan päässä lääkäriaika odottelee turhaan.Ei muuten ole halpaa ja joku myös tarvitseva odottelee seuraavaa aikaa.
      Eikä ole ensikerta,että voi reklamoida asiasta.Ei auta mitään.Näikö niitä kukaan lukee.
      Seraavaan aikaan saattaa taas mennä monta kuukautta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. MIksi suurin osa persuista on alkoholisteja?

      Tätä jäin pohdiskelemaan....
      Maailman menoa
      70
      3905
    2. Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.

      Tämä asia ihmetyttää suuresti.
      Maailman menoa
      47
      3233
    3. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      154
      2979
    4. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      55
      2902
    5. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      75
      2436
    6. Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!

      ”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a
      Maailman menoa
      25
      1954
    7. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      62
      1941
    8. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      153
      1884
    9. Suomalainen lähti ilman takkia sotaan

      Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.
      Maailman menoa
      3
      1777
    10. Kaivattusi ominaistuoksu?

      Itse vastaan juustonaksu 😅
      Ikävä
      90
      1277
    Aihe