Stubastian ei päästä sinne lopulta edes pappia vaan huutaa koko ajan jumalautaa.
Sitten poliisi-Linda panee Stuban rautoihin ja kuskaa kamarille.
Sitten poliisi-Linda panee Stuban rautoihin ja kuskaa kamarille.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Voi hellan dudeli sentään, hanki elämä! Lopetuksen uhan alla oleva hömppä sarja!
Ei mene montaa jaksoa enää kun melan heiluttaja Stuba pökkii Cindyä.
Ne tekee uuden mukulan Eliaksen ja keskenmenossa menneen "Johannan" tilalle. Uutta suolee kun vanha kuolee.
Stuba_ko panomies heh tuhkakuppi löytyy jalkojen välistä.Ja johto on leikattu poikki pippelistä..
Sebastian on miehinen, kiiltävälihaksinen panomiesten panomies joka on tyrkännyt suonikkaan melansa moneen reikään mm. Cindyyn, Isabellaan, Mariaan, Camillaan, Monicaan, Mariannaan, Korppiin, Heiskaseen ja Pihlajakadun R-kioskin teini-ikäiseen yksinhuoltajamyyjään jota Ismokin kävi nuolaisemassa. Älkää haukuko Sebastiania!
Tehkää perässä, runkkarijonnet saatana.
ja työnsi se vielä oksanreikäänkin saunanlauteilla Pihlajakadun kellarissa.
Missä jaksossa se tapahtuu?
Minun mielestäni Stubastianin kannattaa kääntyä surussaan Jumalaudan puoleen. Ainoastaan Jumalauta voi häntä nyt auttaa.
Sebastian on kyllä ärsyttävä kun ei antaisi muiden hyvästellä Eliasta ja surra tätä.
Aika itsekästä kyllä.
Eikös se hintti kannattais tuhkata, ettei maaperästä leviä sen limataudit.
Eikös täällä joku voisi laittaa kunnollisia kommentteja eikä vaan tollasia pilajuttuja koko ajan?
Kuka tervejärkinen nyt hautajaisiin haluaa?
Ihan perseestä ko kirkko touhu ja kaikki hautajaiset!!!
Hautajaistren pitäisi olla iloinen lyhyt pikku tilaisuus.
Hautajaisten ei ensinnäkään kuulu eikä tarvitse olla mitenkään iloinen tilaisuus.
Ei hautajaiset oikeassakaan elämässä mikään iloinen tilaisuus ole ainakaan normaalisti jos tosissaan rakasti tai välitti siitä ihmisestä kenet haudattiin, ei siinä nyt normaalisti paljon nauratakaan joten miten se muka edes voisi olla iloinen tilaisuus?
Ja toisekseen kyllä se vaan helpottaa kun pääsee hautajaisiin hyvästelemään sen rakkaan ihmisen joka on nukkunut pois keskuudestamme. Itselleni ainakin oli kova paikka kun ukki ja mummu nukkui pois ja kyllä ainakin itsekin halusin heidän hautajaisiin hyvästelemään heidät ja kamalampaa se olisi ollut jos ei hautajaisia olisi pidetty ja ei olisi päässyt saattamaan heitä rauhaan ja viimeiselle matkalle.
Ja kyllä itse ainakin itkin molempien hautajaisissa todella paljon koska rakastin heitä todella paljon, ei hautajaisissa kuulu nauraa vaan siellä kuuluu surra ja itkeä.
Hautajaiset on surullinen tilaisuus kuten kuuluukin ja kirkko on rauhallinen ja kaunis paikka saattaa se rakas ihminen haudanlepoon.
Ja siinä saa itsekin rauhan kun on ollut hautajaisissa hyvästelemässä sen rakkaan ihmisen vaikka se sattuukin jonkin aikaa paljon ennenkuin pystyy jatkamaan normaalisti eteenpäin.
Itse et ole varmaan menettänyt ikinä ketään rakasta ihmistä kun tollasia puhelet.
Mitä jos Salkkareissa pidettäis joskus oikein kunnon viikinkihautajaiset? Vainaja lautan päälle, lautta tuleen ja merelle palamaan. Ilta-auringossa katseltais rannalta käsin.
Sittenpä pidettäisiin, sarjassa kaikki on mahdollista mutta oikeassa elämässä asiat on toisin.
Mä ainakin haluisin just tollaset hautajaiset
Taas kaikki Naapurit tulee hautajaisiin ain7in cindy
Nopeesti oli monttu täytetty ja tasattu, kun Lari kerkes samalla vaatetuksella viellä haudalle viemään kukan ja juttelee omiaan.Missäs seurakunnassa noin nopeeta toimintaa.